Strona główna » Drzwi do mieszkań – porady na temat wyboru
Drzwi do domu - wybór

Drzwi do mieszkań nie muszą być aż tak solidne, jak w przypadku domów jednorodzinnych. Dlaczego? Ponieważ na straży bezpieczeństwa stoją już jedne drzwi – te ogólne od klatki.

Nie oznacza to jednak faktu, że drzwi wejściowe Poznań do mieszkania nie muszą być solidne. Tym bardziej, że często po klatkach schodowych kręcą się rabusie. Do zakupu takiego elementu do domu należy podejść z należytą uwagą.

Wybór drzwi do mieszkań

Jest bardzo duży. Wystarczy bowiem spojrzeć na gotowe produkty, jakie otrzymać można w salonach. Tylko co z tego będzie najlepsze? Przy tej okazji należy postawić sobie jedno, ważne pytanie – lepszym wyborem będą drzwi gotowe z salonu? Czy może lepiej zainwestować w drzwi na wymiar, które zostaną dopasowane do indywidualnych potrzeb użytkownika?

Może i ta druga opcja okaże się zdecydowanie droższa, ale jednak warto poświęcić jej nieco dłuższą chwilę. Dlaczego? Chociażby z tego względu, aby mieć pewność, że drzwi do domu Poznań zostaną wykonane z solidniejszych elementów, jakie nie będą tak łatwo do sforsowania.

W szczególności, jeżeli mowa tutaj o dodatkowych elementach antywłamaniowych. Nie ma się co oszukiwać, ale drzwi stworzone na wymiar będą cechować się solidnością i długą żywotnością. Gotowe produkty to „masówka”, gdzie nie każdy element jest spójnie dopasowany.

Może i drzwi na wymiar są droższe, ale nie można zapomnieć o tym, że jest to jedna inwestycja na kilkanaście najbliższych lat! Można więc być pewnym tego, że koszty zdążą się zwrócić przez cały okres użytkowania.

Kobieta i mężczyzna przy drzwiach

Ważne parametry drzwi do mieszkań

Wybierając drzwi do mieszkania Poznań, na względzie trzeba mieć przynajmniej kilka parametrów. Poza tym trzeba sprawdzić, na montaż jakich drzwi dokładnie zezwala sama spółdzielnia. Nie każdy bowiem zdaje sobie sprawę z tego, że NIEMOŻLIWY jest montaż takich skrzydeł drzwiowych, które otwierają się do wnętrza lokalu mieszkalnego.

  Jaki kolor mebli do dębowej podłogi?

Wszystkie muszą wychodzić na zewnątrz. Dlaczego? Mogą one bowiem zaburzyć drożność ciągów ewakuacyjnych. Skoro tak stanowią zapisy prawno-budowlane, to należy się do nich dopasować.

Bardzo ważne są wymiary drzwi. A te jak pokazują przypadki, mogą być różne. Często w sklepach do wyboru są te, których szerokość wynosi 90 cm. Ale nie można zapomnieć również o tych drzwiach, których szerokość wynosi 90 cm. I je można dopasować do dużej ilości mieszkań. Ważne jest więc wykonanie odpowiednich wymiarów, jakie za klient wykona producent drzwi na wymiar.

Kolejny element, jaki należy sprawdzić, kiedy wybiera się drzwi wejściowe Poznań, to współczynnik przenikania ciepła. Tak samo jak na ten element zwraca się uwagę, kupując okna, tak również w przypadku stolarki drzwiowej jest to ważna kwestia.

Najlepiej, jeżeli nowe drzwi będą posiadać współczynnik przenikania ciepła, który wynosi nie więcej niż 1,5 W/(m2K). Drzwi, które będą źle wyizolowane, będą doprowadzać do wychładzania się wnętrza – co też z pewnością będzie można odczuć po tym, jak zaczną przychodzić wysokie rachunki za prąd.

Ważnym tematem jest również izolacja akustyczna. Po to, aby nie przejmować się hałasami, jakie dochodzą z klatki schodowej. A tych może być niekiedy bardzo dużo. Tego typu elementy wpływają na komfort wszystkich domowników. Począwszy od tych najmłodszych po te starsze. Najlepiej, jeżeli nowa stolarka drzwiowa będzie miała izolację akustyczną o wartości min. 30dB.

Materiał na drzwi do mieszkania

Na pewno musi być solidny. Należy jednak wiedzieć, że na rynku dostępne są drzwi wykonane z różnych materiałów:

  • drzwi drewniane – drogie, solidne, ciężkie, należy jednak systematycznie poddawać je konserwacji, aby wciąż mogły cieszyć użytkowników swoim estetycznym wyglądem,
  • drzwi wykonane z materiałów drewnopochodnych – lekkie, tanie, mają dość dobre parametry termoziolacyjne,
  • drzwi stalowe – posiadają ramę z drewna lub stali pokrytą arkuszami blachy, ich wykończenie jest różne (np. prawdziwe drewno lub materiały drewnopochodne), wysoki współczynnik przenikania ciepła,
  • drzwi z tworzyw sztucznych – tanie, często używane jako element dekoracyjny, mają dobrą izolację cieplną.
  Kolor ścian do mebli śliwa

Więcej znajdziesz tutaj: alvera.pl

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.