Strona główna » Jaki kolor mebli do dębowej podłogi?

Jaki kolor mebli do dębowej podłogi?

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Podłogę oraz drzwi mam w kolorze dąb. W jaki sposób urządzić pokój – dobirać kolor mebli do podłogi czy powinny byc kontrastowe? Kanapy mamy ciemnoszare.

Dąb jest klasycznym, ładnym kolorem podłogi. Pasują do niego niemal wszystkie kolory mebli – zarówno ciemne, jak i jasne. Nie polecam jednak mebli dębowych, czyli w kolorze identycznym jak podłoga – wtedy pokój stanie się dość nudny.

Polecam dwie wersje:

– Pokój urządzony meblami ciemnymi np. w modnym teraz kolorze drewna wenge czy innym w ciemnym odcieniu. Nadamy wnętrzu elegancji, nowoczesności, mocniejszego charakteru –zdjęcie obok. W tej wersji ściany powinny być jasne – beżowe, ecru, jasminowe. W takim zestawieniu kolorystycznym grafitowe kanapy nie będa wyglądały cięzko. Aczkolwiek to rozwiązanie zdaje egzamin w pokojach o sporym metrażu.

– Na dębowej podłodze dobrze wyglądają również meble jasne, białe, ecru czy z bielonego drewna. Wtedy pokój nabierze lekkości, będzie jasny i optycznie większy – taki pokój widać na zdjęciu poniżej. Jednak ciemnoszare kanapy należałoby choć częściowo przykryć jasnymi narzutami, poduchami, pledami.

Zdjęcia Barlinek

www.barlinek.com.pl

  Kolory ścian w kuchni - farby do mycia

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.