Jakich materiałów użyć zamiast płytek nad blatem w kuchni?

Czy w kuchni nad blatem można użyć innych materiałów niż płytki ceramiczne. Jeśli tak to jakich?

Płytki są najpopularniejszym, i nie ma ukrywać, bardzo praktycznym materiałem w kuchni. Łatwo je umyć, są odporne na wilgoć i temperatury. Stąd ich popularność.

Ale są też inne pomysły. Po pierwsze farby – ścianę nad blatem można pomalować. Farba musi być specjalna – przeznaczona do kuchni i łazienek, czyli odporna na wilgoć, a jednocześnie przepuszczająca parę wodną, by ściany mogły oddychać. Informacja o tym czy farba jest odpowiednia do kuchni musi być na opakowaniu. Najczęściej są to emulsje akrylowe i lateksowe.

Po drugie tapety – do kuchni nadają się winylowe lub najlepiej z włókna szklanego, którą wymagają pomalowania. Ostatnio bardzo modne stały się naklejki. Te do kuchni powinny być laminowane – takie są naklejki pokazane na zdjęciach. Więcej o tych naklejkach w dziale dodatki-i-dekoracje

Kolejnym pomysłem jest tafla blachy ze stali szlachetnej lub tafla szkła lub plexi. To bardzo efektowne materiały, nadają się nad blat kuchenny, jednak wymagają ciągłego dbania o ich czystość, by wyglądały ciekawie.

zdjęcia Arf of Wall

Porozmawiaj na ten temat na naszym forum.

0 komentarzy

    Brak komentarzy!

    Nie ma jeszcze żadnych komentarzy do tej porady!

    Pozostaw odpowiedź

    Only registered users can comment.