Strona główna » Jakie krzesła do jadalni – drewniane czy tapicerowane?

Jakie krzesła do jadalni – drewniane czy tapicerowane?

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Jakie krzesła są lepsze do jadalni – drewniane czy tapicerowane?

Zacznijmy od tego, że musi być wygodnie. Jak jest dobrze urządzona jadalnia?
Po pierwsze stół – powinien być możliwie duży, ewentualnie z możliwością rozłożenia, żeby wszystko się na nim zmieściło i by można było podjąć wielu gości. Stół powinien być odpowiednio wysoki – trudno jeść obiad przy stole sięgającym kolan. Siedząc powinniśmy móc oprzeć wygodnie łokcie na stole (nawet jeśli zasady savoir vivre mówią inaczej).
Po drugie krzesła – oparcie krzesła powinno stykać się z plecami prawie na całej ich długości, ponieważ kręgosłup ma kształt litery S – optymalnie wyprofilowane powinno dawać podparcie głównie w odcinku lędźwiowym. Zapewni to prawidłową pozycję.

Drewniane czy tapicerowane? Tapicerowane dają miły, przytulny klimat jadalni. Przyjemnie jest na nich usiąść szczególnie, gdy dotykamy do nich gołym ciałem. Ale jest jedno „ale”. Jasna tapicerka szybko będzie brudna jeżeli w domu są małe dzieci lub stół i krzesła stoją blisko otwartej kuchni, a więc są bardziej narażone na zbrudzenie w ferworze gotowania.
Drewniane sa bardziej prakrtyczne – można je łatwo umyć. No i trzeba przyznać, że z nimi jadalnia wygląda nowoczesnej niż z tapicerowanymi.

Na zdjęciach są przykłady fajnie urządzonych jadalni (meblami Klose) – krzesła i tapicerowane, i drewniane. Sami oceńcie co się bardziej podoba.
www.zdrowemeble.klose.pl

  Fototapety - opinie projektantów

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.