Strona główna » Fototapety – opinie projektantów

Fototapety to niezastąpiony element dekoracji wnętrz. Dobrze dobrany dodaje wnętrzu charakteru i oryginalności. Poprawia proporcje pomieszczenia, powiększa optycznie, wydłuża ściany bądź je poszerza. Zobaczmy, co na temat fototapet sądzą projektanci i architekci.

Fototapety wg projektanki Doroty Słowińskiej

Poza walorami estetycznymi fototapety posiadają zalety praktyczne zastępując drogie materiały możemy zastosować je w kuchni i łazience, oklejać drzwi i fronty meblowe. Natomiast w przypadku, kiedy na ścianie znajdują się nierówności lub innego rodzaju wady, fototapeta je zatuszuje. Do pomieszczeń narażonych na wilgoć stosuje się fototapety winylowe pokryte laminatem, są one grubsze, łatwiejsze do przyklejenia i utrzymania w czystości. Przecieramy powierzchnię szmatką zwilżoną wodą z delikatnym płynem. Można również zastosować tapety papierowe, które dodatkowo należy zabezpieczyć szkłem lub plexi. Podsumowując, fototapety zyskały uznanie i cieszą się imponującą popularnością, często uwzględniam je w swoich projektach.

Wizualizacja nowoczesnego salonu przedstawia interesującą grafikę kobiety z balonami. Fototapeta odzwierciedla charakter właścicielki, która jest mistrzynią w organizowaniu swoim córkom atrakcyjnych zabaw i miłego spędzania czasu. Zadaniem fototapety było optyczne wydłużenie ścian, gdzie wysokość salonu to zaledwie 240 cm. Celowo pozostawiłam pionowe paski białej ściany po bokach dla uzyskania tego efektu.Fototapeta została dobrze dobrana jest spójna kolorystycznie z całym wnętrzem.
Z kolei w salonie kosmetycznym, który projektowałam fototapety miały zupełnie odmienić styl i charakter salonu. Tu wykonywane są zabiegi na dłonie, stopy i paznokcie, dlatego zaprojektowałam fototapetę ze słowem „paznokcie” w różnych językach.<!–[if gte mso 9]>

Tekst i projekty Dorota Słowińska projektant wnętrz iconastudio.pl

 

Fototapety wg projektanki Julitty Chmiel-Sobieralskiej

 

Fototapeta to świetna dekoracja ścienna do nowoczesnego mieszkania. Ożywi i wzbogaci wnętrze, podkreśli jego charakter za stosunkowo niewielkie pieniądze. W bardzo wielu przypadkach po zastosowaniu we wnętrzu fototapety jego charakter diametralnie korzystnie się zmienia. Można optycznie powiększyć wnętrze wprowadzając do pomieszczenie niepowtarzany klimat.
Fototapeta może zostać wykonana na indywidualne wymiary, w innych barwach niż pierwotne zdjęcie, w sepii lub jako wydruk czarno-biały. Starannie dobrana fototapeta będzie atrakcyjną ozdobą mieszkania. Należy pamiętać o umiejętnym doborze fototapet, inaczej będzie wyglądała duża powierzchnia pokryta tapetą, a inaczej małe fragmenty czy powierzchnie. Należy pamiętać, iż duże wzory lepiej prezentują się z perspektywy, czyli jeśli mamy możliwość odejścia od fototapety. Dlatego zawsze warto zapytać o radę projektanta.
Montaż:
Łatwy i szybki montaż, możliwość zmiany rozmiaru fototapety pod wybraną ścianę. Fototapetę podzieloną na kilka części łatwiej można przykleić na ścianie. Gdyby fototapeta była w jednym kawałku, nie byłoby możliwości przyklejenia jej na ścianę bez uszkodzenia.
Każdy z elementów tapety posiada białe marginesy, należy je odciąć przed przyklejeniem fototapety na ścianie.
Materiał:
Fototapeta samoprzylepna jest cienką i miękką folią winylową, zaopatrzoną w warstwę kleju. Na spodzie znajduje się papierowy podkład, który zdejmujemy w momencie aplikacji fototapety na daną powierzchnię. Fototapeta samoprzylepna to produkt, który możemy nabyć zarówno w formie matowej, jak i połyskującej. Ten rodzaj fototapet, ze względu na swoją uniwersalność, doskonale nadaje się do zakładania nie tylko na ściany, ale i na drzwi, szafy, lustra, lodówki itp.

  Fototapeta do kuchni - zamiast glazury

Tekst: architekt Julitta Chmiel-Sobieralska JS ARCHITEKCI

 

Fototapety wg projektanki Magdaleny Gackowskiej

Fototapety to popularny w ostatnich latach sposób aranżacji ściany. Różnorodność wzorów oraz materiałów sprawia, że możliwości jest bardzo dużo. Fototapetę możemy wykorzystać jako okleinę ścienną, ale także możemy nią odmienić wygląd mebli. Warto zastanowić się nad wyborem wzoru fototapety. Zdjęcia otwartych przestrzeni, pokazujące dalszy plan powiększają optycznie pomieszczenia. Wzory trójwymiarowych kompozycji spowodują wrażenie „ożywienia” ściany, jej nierówności, przestrzenności. Podobne wrażenie sprawiają także nadruki cegły, desek czy innych okładzin ściennych. Nadruk zdjęcia rodzinnego zastąpi za to galerię rodzinną. Bez względu na wybrany nadruk, fototapeta zawsze będzie stanowiła ciekawą atrakcję w aranżacji wnętrza.

 

Magdalena Gackowska – Cat Inside

 

Jeśli chcesz zamówić fototapety to możesz wybrać fototapety na zamówienie w sklepie Uwalls.pl

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.