Moda na ciekawe lofty w Polsce. Przemysłowe budynki zamieniane są na centra handlowe (jak Stary Browar w Poznaniu), czy na mieszkania. Nowa Papiernia we Wrocławiu – wysokie pomieszczenia dawnej fabryki papieru z 1889 roku zamieniane są na stylowe lofty.
Lofty Nowa Papiernia powstają w poprzemysłowych obiektach niemieckiej fabryki papieru z 1889 roku. W tym miejscu ocalony został fragment przedwojennego Wrocławia, a ceglane mury zabytkowej fabryki rozpoczynają nowe życie. Nowoczesny design i technologie łączą się tu naturalnie z zabytkową architekturą.
Industrialny charakter Nowej Papierni pozwala na dowolną aranżację wnętrza. Surowa przestrzeń jest doskonałą bazą dla inwencji mieszkańców i projektantów. Wysokie, prawie 4 m wnętrza, ściany z ponad stuletniej odsłoniętej cegły, sprawiają, że każdy loft ma swój niepowtarzalny klimat. W naturalny sposób można w nim stworzyć wnętrza ciepłe i przytulne, stosując drewno, miękkie tkaniny i stonowane barwy lub też nadając mu surowy, industrialny charakter, pracując z betonem architektonicznym, metalem, lakierem i szkłem.
Wnętrza jednego z budynków loftów stały się plenerem dla artystów-fotografików. Swoją wizję aranżacji mogli realizować w 300 metrowym pomieszczeniu z łukowymi stropami, kolumnami nabitymi nitami i surową, oczyszczoną cegłą na ścianach. W finale konkursu znalazło się 10 osób.
Nowa Papiernia odmienia Wrocław
Idea – swoje lofty ma już Łódź, Warszawa, Kraków. Brakowało ich we Wrocławiu, a do tej pory deweloperzy nie odważyli się na podobną inwestycję. Wrocław jest na nią gotowy od dawna i w 2014 roku dzięki RED – Real Estate Development nareszcie będzie szczycił się swoim kompleksem loftów.
Miejsce – kompleksem wyjątkowym, bo stworzonym w budynkach dawnej fabryki papieru z 1889 roku. Jej architektura zachowała się doskonale do czasów współczesnych, a klimat dawnego Wrocławia jest tu obecny w każdym detalu.
Lokalizacja – to rzadko spotykane, by obiekt poprzemysłowy z XIX wieku znajdował się w ścisłym centrum miasta, blisko malowniczego rynku, a jednocześnie w sąsiedztwie terenów zielonych i rzeki Oława. W dzielnicy stylowych kamienic czynszowych, z których każda ma swoją historię, tajemnicę i duszę – kto tu był, potwierdzi, że atmosfera co krok przenosi w przeszłość. Klimat dzielnicy, która jako jedna z niewielu ocalała po II wojnie światowej docenili także filmowcy. Tu nakręcono sceny do oskarowego filmu „Charakter” i produkcji o Powstaniu Warszawskim.
Lofty i mieszkania New Line dostępne są w cenach 6190 – 8600 zł za m2