Strona główna » Rzeszów – miejsce z perspektywą

Rzeszów – miejsce z perspektywą

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Stolica województwa podkarpackiego jest jedną z niewielu, w które nie dociera widoczne zjawisko suburbanizacji. Tu ludność wciąż woli pozostać w mieście. Rzeszów jest przodującym miastem w kwestii tempa wzrostu PKB, które w dodatku regularnie poszerza swoje terytorium o kolejne gminy. Co więcej, postęp technologiczny i liczne strefy ekonomiczne stwarzają doskonałe warunki zatrudnienia. Czy warto zamieszkać w Rzeszowie?

Perspektywa na własne M

Pomyślny rozwój gospodarczy miasta oznacza optymistyczną wizję w kwestii zatrudnienia. To główny powód, dla którego coraz więcej ludzi decyduje się podnieść życiowe standardy, przenosząc się do Rzeszowa. Fakt ten z kolei stwarza potrzebę organizacji miejsc mieszkalnych – a w tej kwestii miasto również wzorowo się sprawdza.

Liczne mieszkania w Rzeszowie powstają w ramach inwestycji deweloperskich nie tylko w sercu miasta, ale i na jego przedmieściach. Równie ciekawie prezentuje się oferta lokali z rynku wtórnego. Mieszkania rozlokowane są na całej powierzchni miasta, oferując nie tylko dogodne standardy wnętrz, ale i bezpieczną i spokojną okolicę.

Rzeszów dla młodych

Nie ma co do tego wątpliwości – liczba studentów rozpoczynających naukę na rzeszowskich uczelniach rośnie z roku na rok. Stolica Podkarpacia jest mekką dla przyszłych inżynierów i miłośników nowoczesnych technologii oraz przemysłu. Najwięcej absolwentów z wyższym wykształcenie znajdzie zatrudnienie w branży informatycznej, lotniczej oraz farmaceutycznej – te trzy sektory doskonale prosperują na rzeszowskich ziemiach.

Imponująca liczba studentów również generuje zapotrzebowanie na mieszkania w Rzeszowie. Młodzi ludzie chętnie zamieszkują w kilka osób, wynajmując lokal przystosowany do wieloletniej nauki. Z tego powodu oferta nieruchomości na wynajem jest bardzo różnorodna.

Rzeszów - mieszkania

Dobre miejsce na inwestycję

Rzeszów jest miastem o niewątpliwie sprzyjającej lokalizacji. Województwo graniczy z Ukrainą i Słowacją oraz województwami lubelskim, świętokrzyskim i małopolskim. Dogodne położenie sprawia, że miasto jest doskonałym miejscem na inwestycję swojego kapitału. Coraz więcej inwestorów decyduje się na zakup nieruchomości w celu jej dalszego wynajmu. W mieście jest mnóstwo miejsc, których lokalizacja sprzyja rodzinom z dziećmi. Z tego właśnie względu warto dokonać zakupu mieszkania w Rzeszowie – jest to inwestycja, która z pewnością przyniesie zyski.

  Nowoczesny dom jednorodzinny czyli jaki?

Miejskie atrakcje – co warto zobaczyć?

Chcąc odetchnąć od zawodowej codzienności, warto udać się turystycznym szlakiem Rzeszowa. Uwagę przykuwa neogotycki ratusz, pod którego fundamentami skrywa się Podziemna Trasa Turystyczna. To blisko 400-metrowy ciąg piwnic, a niektóre z komór pochodzą z XIV wieku.

Czas wolny od pracy i zajęć można spożytkować na poznawanie miejskiej historii i kultury. Wyznacznikiem są Zamek Lubomirskich oraz Pałac Letni, które mimo sąsiedztwa różnią się od siebie niczym dzień od nocy. Listę najważniejszych atrakcji zamyka Aleja pod Kasztanami, na której stoją przepastne wille o bogatych zdobieniach. W opinii wielu mieszkańców wyglądają one raczej jak małe pałace, które przyciągają zaciekawiony wzrok.

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.