Strona główna » Hiszpańska Costa Blanca – zainwestuj w słonecznej okolicy

Hiszpańska Costa Blanca – zainwestuj w słonecznej okolicy

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Szukasz sprawdzonego sposobu na długotrwały zysk, a chciałbyś jednocześnie przeżyć niezapomnianą przygodę w nadmorskim kurorcie? Zainwestuj w nowoczesne i stylowe nieruchomości w Hiszpanii, dzięki czemu zapewnisz sobie nie tylko słoneczną pogodę, ale również pozyskasz wielu zadowolonych klientów. Kierunek ten wyróżnia spore zainteresowanie turystów, z czego na bieżąco korzystają krajowi i zagraniczni przedsiębiorcy, oferując luksusowe posiadłości w atrakcyjnych cenach.

Pozyskując nieruchomości w Hiszpanii, w malowniczym regionie Costa Blanca, możesz zdecydować się na kilka opcji inkasowania dochodów, w tym flipowanie, odsprzedaż czy zakup na wynajem. Możesz też zdecydować się na kilkutygodniowy pobyt właścicielski, a nawet stałe zamieszkanie, które wymaga relatywnie większych wydatków oraz urzędowych formalności. Pamiętaj, że każda nieruchomość posiada odmienną lokalizację i unikalne wyposażenie, co istotnie wpływa na warunki pobytu oraz rynkową cenę.

Dlaczego dobrze żyje się w regionie Costa Blanca?

Hiszpańska Costa Blanca to region, położony w południowo-wschodniej części kraju, na administracyjnym obszarze Prowincji Walencja, a także w sąsiedztwie Basenu Morza Śródziemnego. Zakątek ten rozciąga się wzdłuż rozległego wybrzeża, a jego powierzchnia sięga blisko 250 km, głównie na górsko-piaszczystym terenie. Popularne „Białe Wybrzeże” słynie z wielu rozbudowanych kąpielisk, oferując tym samym szereg miejsc, przeznaczonych do sportowo-rekreacyjnych aktywności. Jest to też region, obfitujący w dużą liczbę prestiżowych, profesjonalnych portów dla właścicieli jachtów, co przyciąga uwagę nie tylko miłośników żeglarstwa.

Wysoki poziom życia w regionie kurortów, takich jak Alicante i Benidorm, to zasługa częstej eksploracji przez szerokie grono turystów. Posiadacze rentownych punktów handlowo-usługowych (np. aquaparki, hotele, restauracje) stale podnoszą jakość usług, co przekłada się na ogromne, niesłabnące uznanie. Co więcej, Costa Blanca stanowi doskonałe pole do inwestycji w nieruchomości, gdzie należy podkreślić spore zróżnicowanie oraz konkurencyjne ceny. Jeśli chcesz udać się na krótkoterminowy urlop, zorganizowane tournée lub szukasz sprawdzonego miejsca pobytu na lata, trafiłeś pod właściwy adres!

Costa Blanca Północ

Północna część Costa Blanca to renomowane, turystyczne centrum słynnego „Białego Wybrzeża”, znanego ze słonecznej pogody oraz kurortowego charakteru. Nadmorski obszar regionu, którego reprezentacyjna część leży na północ od Alicante, pełna jest luksusowych hoteli oraz prestiżowych restauracji rangi „Michelin”. Cenne korzyści osiągną tu również miłośnicy sportów wodnych, głównie za sprawą treningowego zaplecza wielu dyscyplin, jak kajakarstwo, kitesurfing czy windsurfing.

Costa Blanca Północ to dobre miejsce na biznes? Znajdziesz tam cenione, pierwszorzędne nieruchomości, które – ze względu na górskie otoczenie i bliskość morza – posiadają panoramiczny widok na okolicę. Posiadłości te, najczęściej pałacowe rezydencje i kameralne wille, ulokowano kilka km od pierwszej linii brzegu, co pozwala cieszyć się łatwym dostępem do kameralnych zatoczek czy jachtowych portów.

Costa Blanca Południe

Południowa część „Białego Wybrzeża” to rozległe, atrakcyjne biznesowo i turystycznie, zaplecze słynnej bazy wypadowej. Dzięki prężnemu rozwojowi infrastruktury oraz wysokiej rentowności nieruchomości, obszar ten zasługuje na uwagę. Na przełomie kilku ostatnich lat, odnotowano tam też rosnące wpływy z zagranicznej sprzedaży, do czego stale przyczyniają się cenieni deweloperzy, w tym przedsiębiorcy z Polski. Coraz częściej swoje siedziby zakładają tu bowiem certyfikowane instytucje, przede wszystkim międzynarodowe szkoły oraz sieciowe centra handlowe. Systematycznej poprawie ulega także zaplecze dla sportowców, przede wszystkim jedne z najlepszych golfowisk w nadmorskim regionie Orihuela Costa.

Planujesz zakup nieruchomości na Costa Blanca Południe? Postaw na posiadłość w nisko zabudowanej, kameralnej dzielnicy, najlepiej mieszkanie w zabytkowej kamienicy bądź apartament z widokiem na plażę. Wiele pozycji w tej części wybrzeża oferuje położenie na zamkniętym osiedlu, a nawet w pobliżu pola do golfa.

Apartament Hiszpania

Region Costa Blanca – atrakcje turystyczne

W hiszpańskiej Costa Blanca gorący klimat łączy się z nadmorskim krajobrazem i luksusowym zapleczem o charakterze biznesowo-turystycznym. Dzięki temu, region ten rokrocznie sprzyja sympatykom egzotycznych podróży, które przepełnia blask wielowiekowej historii oraz śródziemnomorskiej kuchni. Wiele kurortów (zazwyczaj kąpielisk) słynie z piaszczystych plaż oraz kameralnych zatoczek, a niektóre z nich (np. Cala Moraig, Moraira) dodatkowo leżą nieopodal jaskiń, klifów i wydm.

„Białe Wybrzeże” posiada kompleksową bazę z zakresu gastronomii i hotelarstwa, głównie za sprawą kilku wielkomiejskich metropolii (m.in. Alicante, Benidorm). Ponadto, wspomniany obszar jest bogatym skupiskiem zabytków, takich jak solidnie zachowane starówki (Calpe, Javea itp.) czy klimatyczne muzea (np. Benissa, Villajoyosa). Ciekawie wygląda też krajoznawcze portfolio przyrody, w szczególności fauna i flora parków krajobrazowych (Montgo, Skały Ifach), jak i tereny górskie z bogactwem mineralnych surowców (m.in. Torrevieja).

Turystyka

Szukasz trafnego pomysłu na pieszą bądź morską rekreację w regionie Costa Blanca? Odwiedź jedno z urokliwych kąpielisk, gdzie nie brakuje pięknych piaszczystych plaż, spacerowych tras oraz niewielkich zatoczek. Jeśli natomiast lubisz aktywny wypoczynek, udaj się do kameralnej miejscowości Torrevieja, gdzie znajduje się profesjonalne centrum sportów wodnych oraz wakepark.

Cenisz sobie wielogodzinne spacery w górach, lubisz wyzwania na wysokościach, a ponadto rutynowo uprawiasz wspinaczkę? Z pewnością pokochasz ekstremalne ścianki wspinaczkowe na Barranco Fondo lub Sierra de Toix. Miejsca te pełne są terenowych wyzwań i zagadek, kryjąc w sobie trasy o różnych poziomach trudności, a przede wszystkim dużą liczbę pionów, przewieszeń czy połogów.

Klimat

Warunki klimatyczne w hiszpańskiej Costa Blanca – przez zdecydowaną większość roku – należą do nadzwyczaj korzystnych dla turystów. Położenie na wybrzeżu Morza Śródziemnego zapewnia nawet osiem miesięcy słonecznej pogody (od kwietnia do listopada), kiedy temperatury przekraczają 15 stopni Celsjusza. Miesiące letnie są upalne i (praktycznie) pozbawione opadów, a jeśli występuje zachmurzenie, jest ono widoczne wyłącznie w pobliżu górskich lokacji regionu. A zatem, to doskonały czas na wakacyjny urlop, przepełniony wieloma godzinami kąpieli i plażowania.

Zastanawiasz się, czy Costa Blanca warto odwiedzić poza sezonem? Myśląc o pieszych spacerach czy zwiedzaniu miast, najlepiej zacząć podróż wczesną wiosną bądź późną jesienią, kiedy następuje ochłodzenie. W takich okresach temperatury, mimo odczuwalnego niżu, osiągają zaledwie 10-15 stopni, co znacząco wykracza poza alternatywne pogodowe realia w naszym kraju. Korzystnie wygląda również ilość i rodzaj opadów, które przeważnie przypominają względnie suchą, przelotną mżawkę.

Walory przyrodnicze

Odwiedzając „Białe Wybrzeże”, możesz każdorazowo cieszyć się pięknem niepowtarzalnej natury. Obszar ten posiada kilka krajoznawczych lokacji, objętych ochroną, gdzie występują unikalne, starannie utrzymywane, niespotykane licznie gatunki fauny i flory. Dużym zainteresowaniem gości cieszy się w szczególności El Huerto del Cura, ogród botaniczny w Elche, którego główną atrakcją są największe palmy w Europie. Miejsce to uchodzi za regionalną kolebkę śródziemnomorskiej przyrody, gdyż na jego obszarze nie brakuje znanych tu drzew pomarańczowych, cytrynowych i figowych.

Co jeszcze warto zobaczyć w Costa Blanca, zapuszczając się w czeluści dzikiej natury? Na uwagę zasługuje kompleks Fuentes de Algar w Calpe, oazy wodospadów, których głębokość (w skrajnych punktach) dochodzi do pięciu metrów. To prawdziwa gratka nie tylko dla miłośników wędrówek, gdyż właśnie tam usytuowane jest źródło krystalicznie czystej wody o regeneracyjnych właściwościach. Co więcej, rezerwat ten położony jest w pobliżu malowniczego miasteczka Callosa d’en Sarrià, gdzie ukryto ogród botaniczny z parkiem dinozaurów.

Dlaczego rynek nieruchomości w Hiszpanii jest atrakcyjny?

Rynek nieruchomości w Hiszpanii posiada duże zróżnicowanie, szczególnie pod względem profilu posiadłości, sposobu ich przeznaczenia oraz użytkowej lokalizacji. Ze względu na szerokie zainteresowanie krajowych i zagranicznych inwestorów, nieustannie się rozwija, oferując naprawdę wiele opcji w konkurencyjnych cenach. Inwestycyjnie opłacalnie prezentuje się zwłaszcza portfolio wielu nadmorskich kurortów, gdzie rokrocznie przybywają liczne, przeważnie milionowe skupiska turystów. Kluczowym czynnikiem rozwoju inwestycji w nieruchomości jest też stabilna gospodarka, gdzie warto odnotować relatywnie niski wskaźnik bazowej inflacji (kwiecień ≈ 4%).

Kupując nieruchomość w Hiszpanii, możesz zdecydować się na stały pobyt w celach zarobkowych lub okresowy wynajem dla gości. Myśląc o utrzymaniu domu lub mieszkania, nie musisz liczyć się ze sporymi wydatkami, gdyż wartość comiesięcznych kosztów to zaledwie kilkanaście procent od ceny posiadłości. Obowiązkowe rozliczenia dla przedsiębiorcy we wspomnianym kraju to integralny podatek od nieruchomości (10%), koszty notarialne oraz urzędowe (2%).

Czy warto zainwestować w nieruchomości w rejonie Costa Blanca?

Nieruchomości w rejonie Costa Blanca to inwestycja z perspektywami na przyszłość, do której warto odpowiednio się przygotować. Dokonując zakupu posiadłości, skorzystaj z pomocy profesjonalnego biura, zajmującego się sprzedażą nieruchomości oraz „sprawami życiowymi” rezydentów. Zaufani specjaliści Carismy od ponad 28 lat pomagają w załatwianiu urzędowych formalności oraz innych, niezbędnych warunków do zameldowania i życia na terenie Hiszpanii.

W zakresie działań na potrzeby klientów Biura Nieruchomości Carisma, oprócz certyfikowanej sprzedaży nieruchomości, znajdziesz takie robocze kryteria, jak:

  • akty małżeńskie, akty notarialne, akty urodzenia;
  • dokumentacje bankowe;
  • prywatna opieka medyczna;
  • rachunki księgowe;
  • szkoła dla dziecka;
  • tłumaczenia przysięgłe;
  • ubezpieczenie zdrowotne;
  • zezwolenie na pobyt rezydenta.

Carisma Oddział firmy w Polsce

Carisma Immobilien S.L.
e-mail: biuro@carisma.pl
tel/fax: +48 58 621 00 31


Carisma Biura w Hiszpanii

Carisma Nieruchomości Hiszpania Costa Blanca
Calpe/Benissa Carisma Immobilien S.L.
Avinguda de la Marina
Urb. La Fustera 23A
03720 Benissa
Alicante, Hiszpania
e-mail: calpe@carisma.eu
tel: +34 966 444 435
https://www.carisma.pl/kontakt-benissa-alicante.html
https://www.google.com/maps?cid=2075798000775482313

Carisma Nieruchomości Hiszpania Costa Blanca
Torrevieja/Alicante Carisma Design S.L
Calle Alhambra 2,
03189 Torrevieja – Orihuela Costa
e-mail: office@carisma.eu
tel: +34 678 347 321

  Industrialna kuzynka stolicy – Łódź

Carisma Nieruchomości Hiszpania Costa del Sol Marbella
Marbella Carisma Immobilien S.L.
e-mail: marbella@carisma.eu
tel: +34 966 444 435

Może Cię zainteresować: