Strona główna » Industrialna kuzynka stolicy – Łódź

Industrialna kuzynka stolicy – Łódź

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl
mieszkania

Choć wydawać by się mogło, że Łódź nie cieszy się najlepszą sławą, jest to coraz popularniejsze miejsce do inwestycji mieszkaniowych. Warszawski rynek nieco się nasycił, z kolei pracujący w stolicy nierzadko szukają tańszej alternatywy, jeśli chodzi o lokum do codziennego życia. Szczególnie widoczne to jest w przeżywającym prawdziwe oblężenie łódzkim Śródmieściu.

Nowoczesne inwestycje w centrum Łodzi

Łódź to miasto wielu kontrastów. Z jednej strony piękny dworzec Fabryczny z elementami łódzkiej secesji, z drugiej niewyremontowane, obdrapane kamienice. Władze miasta przeznaczają jednak systematycznie środki na restauracje budynków, a ulice pięknieją w oczach. Dlatego też ten polski Manchester cieszy się coraz większą popularnością, zarówno wśród przyjezdnych, jak i inwestorów. Mieszkania w Łodzi stają się popularną alternatywą dla Warszawy. Powstaje ich coraz więcej, dają bowiem właściwie nieograniczone możliwości.

Alternatywa dla Warszawy?

Łódź jest znakomicie skomunikowana z Warszawą. Dojazd w jedną stronę zajmuje dzisiaj mniej niż półtorej godziny. Wydaje się to wręcz niemożliwe, bo nierzadko przejazd z jednego końca miasta na drugi zajmuje więcej, biorąc pod uwagę zakorkowanie stolicy. Zarówno ceny wynajmu, jak i nowych mieszkań są w Łodzi dużo przystępniejsze niż te warszawskie. Dlatego też coraz więcej ludzi decyduje się na pracę w stolicy, ale mieszkanie i życie w zgoła innym, chociaż niezwykle atrakcyjnym, mieście.

Nowe Centrum Łodzi

Nowe mieszkania w Łodzi powstają regularnie. Szczególnie atrakcyjną dzielnicą jest obecnie Śródmieście, a konkretniej tak zwane NCL – Nowe Centrum Łodzi, które od lat dynamicznie się rozwija, pojawia się tutaj zarówno wiele siedzib liczących się firm, jak i nowoczesne rozwiązania infrastruktury. Niewielka odległość słynnej ulicy Piotrkowskiej to również moc atrakcji kulturalnych i towarzyskich na wyciągnięcie ręki. W pobliżu znajduje się świeżo wybudowany dworzec Łódź Fabryczna, niedaleko stąd także do renomowanych szkół i przedszkoli. NCL dawno już zburzyło stereotyp Łodzi jako miasta brudnego i nieciekawego.

  Jaki kolor ścian do mebli olcha?

Inwestycje oferowane przez Profbud

Również Profbud, licząca się firma deweloperska, dobrze wyczuła potrzeby rynku i rozpoczęła szereg inwestycji w Łodzi. Dwie z nich wyprzedały się już niemal całkowicie – mowa o dwóch budynkach na osiedlu Primo. Łącznie to przeszło 400 mieszkań w samym sercu tętniącego życiem miasta. Warto przyjrzeć się również kolejnym łódzkim inwestycjom, okazuje się bowiem, że cieszą się one dużym zainteresowaniem, a co za tym idzie – mogą stanowić niezły kapitał na przyszłość!

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.