Strona główna » Podłogi laminowane na ścianie?

Podłogi laminowane na ścianie?

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Podłogi laminowane na ścianie? To nie abstrakcja, lecz opatentowany przez Classen sposób na zaaranżowanie oryginalnego wnętrza. Innowacyjny system instalacji paneli laminowanych Gekko pozwala zamontowac je na ścianie.

Zaletą Gekko jest to, że przed instalacją paneli nie potrzeba szczególnego przygotowania ścian i sufitu. Wystarczy, że powierzchnie są stosunkowo równe i dobrze wysuszone. System jest prosty w montażu dzięki opatentowanej technologii mocowania przy użyciu odpowiednich profili, listew i zaczepów. Do budowy konstrukcji służą profile montażowe, czyli specjalne szyny, które montowane są równolegle do siebie w regularnych odstępach. Odległość między profilami jest wyznaczana przez szerokość wybranych paneli. Pierwszy rząd powinniśmy osadzić na listwie startowej, zaś całość wykończyć listwą zakończeniową lub taśmą maskującą. 
– System instalacji paneli laminowanych Gekko pozwala na swobodny obieg powietrza między ścianą a okładziną. Jest to możliwe, gdyż panele są montowane z 8-milimetrowym odstępem od ściany. Dzięki temu zapewniamy wystarczający przepływ powietrza i unikamy powstawania pleśni. Ważne jest, by powietrze mogło swobodnie krążyć za obudową, dlatego musimy pamiętać, że nie należy używać silikonu i podobnych substancji – Krzysztof Bedra, Manager ds. Sprzedaży Classen.

Montując panele na całej powierzchni ściany lub tylko jej fragmencie, w prosty sposób zmienimy wystrój pomieszczenia.

www.ruckzuck.pl

  Dekorowanie ścian - napisy DekoSign

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.