Strona główna » Ozdoby edukacyjne na ścianę do pokoju małego dziecka

Ozdoby edukacyjne na ścianę do pokoju małego dziecka

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl
Naklejka na ścianę do pokoju dziecka - alfabet zwierzęcy

Dekoracje, które nie tylko zdobią, ale także niosą pewną wartość, to dowód na to, że wystrój wnętrza może być i efektowny, i praktyczny. Naklejki czy plakaty edukacyjne dla dzieci sprawią, że przestrzeń nabierze kolorów, a mały człowiek dostanie okazję, by podczas codziennych zabaw w pokoju nauczyć się czegoś nowego.

Nie od dziś wiadomo, że dzieci najlepiej uczą się poprzez zabawę. Coraz więcej mówi się także o tym, by wystrój dziecięcego pokoju sprzyjał rozwojowi i zachęcał do kreatywnego myślenia. Elementem, który pozwoli nam wyczarować wyjątkową aranżację dla swojej pociechy, są edukacyjne plakaty, fototapety i naklejki. Cyfry, litery alfabetu albo kontynenty z mapy świata sprawią, że maluch z łatwością przyswoi sobie podstawową wiedzę, która przyda mu się w przedszkolu czy w szkole.

Oto nasz wybór najciekawszych propozycji i dla małych, i dla nieco większych szkrabów!

Idealna dla malucha naklejka: cyfry w kolorowym wydaniu

Nauka liczenia to jedna z podstawowych umiejętności, jakich uczą się maluchy. By ułatwić im to zadanie, z pewnością przyda się kolorowa naklejka. Cyfra to dla szkraba po prostu dziwny kształt, który niewiele mówi. Dopiero dzięki rodzicom, a później nauczycielom, może poznać jej znaczenie i wartość, jaką skrywa. Z takim przygotowaniem pociecha o wiele lepiej i szybciej odnajdzie się w przedszkolu.

Z pewnością łatwy i szybki montaż jest dużą zaletą naklejki. Cyferki pojawią się na ścianie dosłownie w oka mgnieniu, odmieniając pokój dziecka. Gdzie je warto umieścić? Z pewnością dobrym pomysłem będzie przestrzeń nad stolikiem, przy którym dziecko rysuje, lub nad biurkiem, przy którym odrabia swoje lekcje. Dzięki temu, że są to uniwersalne w wyrazie naklejki, cyfry na ścianę można wykorzystać zarówno w dziewczęcej, jak i chłopięcej aranżacji.

  Podłoga w mieszkaniu w stylu skandynawskim; jasne wnętrza

Dekoracja od A do Zet – alfabet, który ułatwi naukę

Naklejki edukacyjne na ścianę mogę prezentować wiele różnych zagadnień. Poza znajomością cyfr kolejną istotną umiejętnością jest oczywiście czytanie. Kolorowe abecadło na ścianie, w postaci wielkoformatowego przedstawienia, nie tylko ozdobi pokój, ale zainteresuje także malucha. By tak się jednak stało, warto, by obok liter znajdowały się zabawne zwierzaki – takie, których nazwy zaczynają się na daną literę alfabetu. Wszystkie dzieci kochają zwierzęta, dlatego taki wariant edukacyjnej naklejki będzie z pewnością strzałem w dziesiątkę.

A jeśli pociecha zna już polski alfabet, ale właśnie zaczęła się uczyć języka angielskiego, wówczas świetnym pomysłem będzie obcojęzyczny plakat. Angielski może być nie lada wyzwaniem dla malucha, ale gdy zacznie go poznawać, rozpoczynając od nazw zwierząt, z pewnością nauka pójdzie łatwiej.

Naklejka zwierzęta świata

Mapa świata i zwierzaki z wszystkich kontynentów

Kolejnym pomysłem jest geograficzna fototapeta. Na ścianie pojawi się mapa świata w takim wydaniu, że zainteresuje każdego szkraba – nawet jeśli do tej pory mapy nie były dla niego niczym interesującym. Postawiliśmy bowiem na wzór prezentujący nie tylko lądy, ale i zamieszkujące je gatunki zwierząt. W ten sposób każdy z kontynentów odznacza się czymś absolutnie wyjątkowym.

Takie rozwiązanie ma kilka zalet. Po pierwsze, sprawi, że szkrab dowie się, jakie zwierzęta zamieszkują określone zakątki świata. Pozna w ten sposób także zupełnie nieznane dotąd gatunki, dzięki czemu poszerzy swoją wiedzę. Co więcej, dowie się, jak nazywają się pozostałe, poza Europą, kontynenty i gdzie są umiejscowione. Tego typu mapa świata to także świetny pomysł na udekorowanie pokoju szkraba, który często podróżuje ze swoimi rodzicami i poznał już niejeden kraj!

Kosmos w zasięgu ręki, czyli plakaty z planetami

Na sam koniec zostawiliśmy pomysł na stworzenie nieziemskiej aranżacji dziecięcego pokoju. Naszą inspiracją stał się odległy wszechświat! Fototapeta prezentująca wirujące galaktyki, Drogę Mleczną, czarną dziurę czy latającą satelitę sprawi, że zwykły pokój zamieni się w naukową pracownię przyszłego astronauty lub astronoma! W zależności od wieku szkraba można sięgnąć albo po rysunkowe przedstawienie o nieco bardziej dziecięcym charakterze, albo postawić na wzór zrobiony ze zdjęcia, który prezentuje prawdziwy wygląd naszej galaktyki.

  Trendy w aranżacji mieszkania w 2020 roku

By taki wystrój nabrał bardziej edukacyjnego charakteru, na ścianie mogą się pojawić plakaty z napisami po angielsku przedstawiające nasz Układ Słoneczny. Poszczególne planety podpisane właśnie po angielsku, a nie po polsku, sprawią, że szkrab zdobędzie podwójną porcję praktycznej wiedzy! Kosmiczną fototapetę można umieścić na ścianie, przy której znajduje się łóżeczko, z kolei dydaktyczny plakat sprawdzi się nad biurkiem.

Nauka poprzez zabawę to najlepszy sposób na to, by dziecko w naturalny sposób przyswoiło sobie praktyczną wiedzę. W związku z tym, że zaczyna uczyć się już w domu, warto zadbać o to, by jego pokój stał się miejscem idealnym do rozwoju.

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.