Strona główna » Jakie listwy przypodłogowe wybrać?

Jakie listwy przypodłogowe wybrać?

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Chcemy kupić wysokie listwy przypodłogowe. Czy wysokość 14 cm nie będzie za duża? W jakim kolorze kupuje się listwy: w kolorze ścian czy podłóg?

Listwy przypodłogowe są elementem, którego głównym zadaniem jest maskowanie szczeliny między podłogą a ścianą. W spokojnych, klasycznych pokojach powinno się wybrać takie, które będą jak najmniej wyeksponowane. Czyli najlepiej w kolorze podłogi. Producenci podłóg mają w ofercie także i listwy.
Dla osób, które lubią urządzać wnętrza bardziej odważnie, ciekawym rozwiązaniem może być listwa w jednym z dominujących kolorów w pokoju. Czyli niezależnie od koloru podłogi i ściany decydujemy się na listwy w kolorze wenge, ponieważ większośc mebli jest w okleinie wenge.
Co do wysokości listew przypodłogowych – zwykle listwy mają 4-6 cm wysokości, czasem 8 cm (np. te robione z płytek ceramicznych przy podłodze z płytek). Jednak 14 cm to bardzo dużo jak na typowe listwy. Jest jednak trend, by listwa była elemntem dekoracyjnym jakby zakańczającym ścianę w dołu. Takie rozwiązanie jest na zdjęciu obok. Wtedy jest dość wysoka i w kolorze ściany.

I jeszcze o modzie – nie są już modne listwy z tzw. brzuszkiem. Im prostsze, tym lepsze. Choć oczywiście, jak zwykle wszystko zależy od stylu wnętrza. W pokoju urządzonym klasycznie, z antykami czy meblami stylowymi, listwa z wypukłościami będzie jak najbardziej na miejscu.

zdjęcie Invado

  Biało czarna kuchnia

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.