Strona główna » Zamieszkaj we Wrocławiu – zalety przeprowadzki do miasta 100 mostów

Zamieszkaj we Wrocławiu – zalety przeprowadzki do miasta 100 mostów

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Ponad 100 mostów, wiele wydarzeń kulturalnych w ciągu roku i rozbudowana sieć dróg rowerowych – to tylko kilka z wielu powodów, dla których warto rozważyć wybór Wrocławia na miejsce zamieszkania. To miasto 100 mostów.

Jeżeli zastanawiasz się nad przeprowadzką do tego miasta, dowiedz się, dlaczego warto.

Wiele zakładów pracy i placówek edukacyjnych

We Wrocławiu siedzibę ma wiele przedstawicielstw globalnych korporacji. Nie brakuje też dużych firm, które co roku tworzą nowe miejsca pracy. Jeżeli specjalizujesz się w projektowaniu, masz doświadczenie w sprzedaży lub jesteś managerem, to we Wrocławiu bez trudu znajdziesz dobrą pracę za godziwe wynagrodzenie.
Na mapie Wrocławia znajduje się też wiele placówek edukacyjnych. Jeżeli masz dzieci i chcesz dać im dobre wykształcenie, to właśnie tu znajdziesz odpowiednie przedszkole, szkołę podstawową, średnią i wyższą.

Wrocław intensywnie się rozbudowuje

W ostatnich latach na mapie Wrocławia powstają nowe osiedla. Deweloper we Wrocławiu – spółka Vantage Development proponuje mieszkania w kilku lokalizacjach. Możesz zamieszkać m.in. w pobliżu centrum, na osiedlu Promenady Wrocławskie; możesz też zdecydować się na lokal w ramach inwestycji Kameralna Klecina, która jest położona na obrzeżach miasta.
Każdy deweloper we Wrocławiu proponuje mieszkania o różnym metrażu, dzięki czemu idealny lokal znajdą dla siebie zarówno single, jak i rodziny z dziećmi. Przykładowo w ramach inwestycji Dorzecze Legnickiej na klientów czeka ponad 200 komfortowych mieszkań o powierzchni od 25 do 95 m kw.

Bądź w centrum kulturalnych wydarzeń

W 2016 roku Wrocław był Europejską Stolicą Kultury. Nie oznacza to jednak, że dziś brakuje ciekawych wydarzeń. Co roku, głównie latem, są tu organizowane wydarzenia kulturowe. Możesz wybierać między koncertami, pokazami filmów lub sztuk teatralnych oraz spotkaniami z pisarzami czy poetami.
Jeżeli po pracy lubisz odpoczywać w galeriach czy kinie, zamieszkaj w pobliżu centrum miasta. Wspomniany już deweloper we Wrocławiu, czyli spółka Vantage Development, proponuje mieszkania na osiedlu Promenady Wrocławskie, które są zlokalizowane w odległości zaledwie 10 minut od Rynku.

  Piekarnik z systemem autocook; domowy chleb

Podróżuj nie tylko komunikacją miejską lub własnym samochodem

Wrocław to miasto, które stawia zarówno na nowoczesność, jak i poszanowanie środowiska naturalnego. Jeżeli jesteś osobą aktywną, to z pewnością do pracy chętnie dojeżdżasz rowerem. Czy wiesz, że Wrocław może pochwalić się wieloma kilometrami ścieżek rowerowych? W tym mieście podróżować możesz nie tylko komunikacją miejską czy własnym samochodem.
Obierz kierunek na Wrocław – zamieszkaj w mieście, które się nieustannie rozwija i w którym nigdy nie będziesz się nudził.

Może Cię zainteresować: