Strona główna » Styl hygge – przytulność i wygoda

Styl hygge – przytulność i wygoda

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Czy znasz termin hygge? Duński trend i słowo, które można przetłumaczyć jako przytulność lub wygodę. Duńczycy hygge uwielbiają. To doskonały sposób na to, by czuć się lepiej w domu i nie tylko…

Duńczycy jako pionierzy trendu szczęścia. Zarazili swoim podejściem do życia cały świat. Hygge to sposób na poczucie szczęśliwości. Czym dokładnie jest hygge i jak go osiągnąć?

Naucz się ćwiczyć hygge w codziennym życiu

Zacznij myśleć pozytywnie. Staraj się cieszyć każdą chwilą, której doświadczasz. Jak to zrobić? Przykład – wracasz do domu i nie masz ochoty na gotowanie obiadu dla całej rodziny, tym bardziej że oni siedzą przed telewizorem. Zamiast wpadać w zły nastrój, otwórz wino, włącz dobrą muzykę i zachęć resztę rodziny do wspólnego gotowania, a tym samym wspólnego spędzenia czasu.

Hygge, czyli małe rzeczy, które rozgrzeją i pocieszą

Hygge można również osiągnąć odpowiednim wyposażeniem mieszkania. Weź koc z miękkiego pluszowego materiału, na nogi załóż grube skarpetki, aby ogrzać stopy i przygotuj dzban dobrej gorącej herbaty. Ale to nie wszystko. Sercem hygge są świece. Duńczycy mają dosłownie obsesję na punkcie świec, a nawet są jednym z największych konsumentów świeczek w Europie. Ale uwaga! Duńczycy używają tylko naturalnych świec – świece zapachowe nie są mile widziane.

Hygge lubi biel, szarość i miedziane dodatki

Mieszkanie urządzone zgodnie z trendem hygge jest przytulne i na pewno nie jest surowe. Co lubi trend hygge we wnętrzach?

  • Miękkie pledy, skóry naturalne lub sztuczne
  • Dywany o grubym włosiem, poduchy
  • Meble – najlepiej w biało-szarej kolorystyce
  • Miedziane dodatki, w tym lampy, które wprowadzają doskonały klimat do wnętrz.
  • Różowe i zielone kolory, dające wrażenie przytulności
  Robot sprzątający – wady i zalety

Nie chcesz biegać po sklepach i szukać takich dodatków? Nie musisz! Wystarczy odwiedzić stronę twoja-gazetka.pl ,a tam gazetkę IKEA, by znaleźć rzeczy do stworzenia przytulnego wnętrza. Wszystkie promocje w jednym miejscu!

Może Cię zainteresować: