Strona główna » Meble z lat 60. – moda i wygoda

Design z lat 60., postulujący prostotę i funkcjonalność, ma swój wielki powrót w trendach aranżacji wnętrz. Wiele stworzonych w tamtych czasach projektów weszło do kanonu designu, zyskując status kultowych. Owalne stoliki, zgrabne komody, lekkie meblościanki, fotele z drewnianymi podłokietnikami – meble i gadżety z lat 60. stały się dziś zestawem niemal obowiązkowym w modnym wnętrzu.

Czy to tylko nostalgia? Wygląda na to, że o wiele więcej. W meblach kojarzonych w latami 60. projektanci marki Sweet Sit, oferowanej przez Fabrykę Mebli Gala Collezione, dostrzegli pomysł, świetną formę i wdzięk. Wykorzystali je, projektując nowoczesną kolekcję OLAF.

Rozkładana sofa z kolekcji Olaf – Sweet Sit – GalaCollezione

Wysmakowany szyk lat 60.

Najnowsza sofa i fotel skradnie serca każdego, kto dobrze czuje się w eleganckich, ale niewymuszonych przestrzeniach. Tradycyjny wzór ubrano w drewnianą ramę, nowoczesne pikowania i obicia z tkanin lub skór. „Kolekcja OLAF wnosi do naszej oferty dużo świeżości. Wnętrza zaaranżowane przy jej użyciu obiecują, że nigdy nie będą nudne. To meble oryginalne i bardzo dobrze przemyślane pod względem technologicznym i użytkowym. Adresujemy je do klientów, którzy poszukują we wzornictwie impulsu do zmiany utartych nawyków estetycznych i nie czują się dobrze w towarzystwie masywnych brył. Nie ważne czy chcesz przysiąść na chwilę, czy przespać na nich całą noc – są idealnym połączeniem funkcjonalności, komfortu i designu, który nie dominuje pomieszczenia. Zestaw, na który składa się fotel oraz sofa z funkcją spania (systemem rozkładania typu C.S.T.) i pojemnikiem na pościel, uzupełniliśmy o elementy wykonane z litego drewna, pikowane oparcie i gładkie siedzisko. Klienci mogą wybierać wybarwienie nóg, kolor i rodzaj obicia a nawet kolor nici ” – opowiada Izabela Stępień z Gala Collezione.

Powrót do przeszłości

Klasyczne lata 60. łączyły we wzornictwie miękkie, organiczne formy z geometrycznymi rozwiązaniami, stonowanymi kolorami i naturalnymi materiałami. Nowoczesny salon czy pokój gościnny, urządzony zgodnie z tą estetyką, powinien być jasny i przestronny. Ubrany w meble i dodatki, nawiązujące formą do stylu retro, ale wzbogacony o współczesne odniesienia. Szczególnie, gdy mamy mały metraż, postawmy na jasne ściany, bawiąc się kolorem sofy i fotela, lub niewielką ilością wysmakowanych detali, które stworzą klimat we wnętrzu.

Sofa Olaf Sweet Sit; prod. Gala Collezione
Rozkładana sofa Olaf Sweet Sit; prod. Gala Collezione
Wzornictwo lat 60. - meble Olaf Sweet Sit, produkcja Gala Collezione

www.SweetSit.pl

  Ekspresy X7 dla miłośników włoskiego espresso

Może Cię zainteresować: