Strona główna » Wzory na ścianie – perłowe, złote, delikatne

Wzory na ścianie – perłowe, złote, delikatne

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Ornamenty wykonane przy pomocą szablonu to najprostszy i najtańszy sposób zdobienia ścian. Mogą być w intensywnych kolorach, ale i delikatne perłowe, lekko złociste. Wystarczy trochę specjalnej farby.

Przy wykonywaniu dekoracji z użyciem szablonów, bardzo ważnym elementem jest farba – musi być gęsta i dobrze kryć. Np. Optiva 5, marki Tikkurila szybko schnie i nie podcieka pod szablon, co znacznie ułatwia malowanie.

Jest kilka sprawdzonych sposobów na zestawienie koloru ścian i ornamentów. Po pierwsze – zastosowanie kontrastów – łączenie bardzo jasnych kolorów z ciemnymi w wyraźny sposób zaakcentuje wzór szablonu. Po drugie – dekoracje monochromatyczne. Szablon należy wypełnić kolorem o kilka tonów ciemniejszym lub jaśniejszym od tego użytego na ścianie. Po trzecie – wykorzystanie różnicy połysku farb. Takie farby i laserunki proponuje Tikkurila. Seria farb Taika ma perłowy blask.

Propozycja wzoru kwiatowego – delikatnie złoty: ścianę w kolorze białym pomalowano farbą Optiva 5; jasny kwiat w odcieniu X484; ciemny kwiat pomalowano Farbą Taika Pearl Paint w kolorze złotym
Propozycja bardzo delikatnego wzoru nad łóżkiem – farbą Optiva 5 pomalowano ścianę w kolorze X037. Dekoracyjny wzór został wykonany laserunkiem Taika Pearl Glaze w odcieniu 2083 Bianca.

OPTIVA 5
Stopień połysku mat
Kolorystyka biały + paleta barw Tikkurila, NCS, RAL
Wydajność do 15 m2/ l
Opakowanie 0,9 l; 2,7 l; 9 l; 18 l
Cena 28,97 zł / 0,9 l (baza A)

Taika Pearl Glaze
Stopień połysku półpołysk
Kolorystyka 12 kolorów wg karty kolorów TAIKA
Wydajność ok.15 m²/l ok. 6 – 8 m²/l
Opakowania 0,9 litra
Cena brutto 99,44 zł
www.tikkurila.pl

zdjęcia Tukkurila

  Dobrze połączone kolory - moda na 2017 rok

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.