Strona główna » Wyciszające drzwi Interdoor

Wyciszające drzwi Interdoor

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl
drzwi wewnętrzne izolujące Interdoor

Jeśli zależy ci, by drzwi wewnętrzne w mieszkaniu dobrze izolowały dźwięki, przeszkadza ci muzyka, głośne rozmowy, telewizor czy radio docierające z innych pomieszczeń – wybierz drzwi Interdoor. Posiadają w swojej klasie najwyższą izolację akustyczną drzwi wewnętrznych.

Dźwięk jest zjawiskiem nieuchwytnym i w rezultacie niełatwym do zbadania. Codziennie za pomocą zmysłu słuchu odbieramy z otoczenia mnóstwo mniej lub bardziej przyjemnych dźwięków, o różnym natężeniu. Jak sprawić by głośne dźwięki nie utrudniały nam życia i pozwoliły wypoczywać w mieszkaniu? Wszyscy doskonale wiemy, co oznacza uciążliwość hałasów i jak zbawienna potrafi być cisza. Często przeszkadza nam muzyka, głośne rozmowy, telewizor czy radio – docierające z innych pomieszczeń naszego mieszkania.

Wyciszające drzwi

Jednym z powodów takich uciążliwości jest niewystarczająca izolacyjność akustyczna drzwi. I w związku z tym coraz bardziej wzrasta zainteresowanie właściwościami akustycznymi drzwi wewnętrznych. Izolacyjność akustyczna to zdolność do ograniczania przechodzenia (przenoszenia) dźwięków takich jak: odgłosy urządzeń domowych, rozmów, muzyki, odgłosy telewizora, radia lub dziecięcych zabaw. Wyciszające drzwi przydadzą się też, gdy sami nie chcemy być słyszani. Współczynnik izolacyjności akustycznej drzwi Rw jest wyrażany w dB (decybel) i określa wartość redukcji hałasu, którego źródło znajduje się poza drzwiami. Warto zaznaczyć, że im większa wartość współczynnika Rw, tym lepsza izolacyjność akustyczna drzwi. Drzwi wewnętrzne mają najczęściej izolacyjność akustyczną na poziomie 30 dB.

Drzwi pełne INTERDOOR w wersji przylgowej oraz wyposażone w próg opadający posiadają w swojej klasie najwyższą izolację akustyczną drzwi wewnętrznych – Rw 37 dB.

Drzwi pełne INTERDOOR zwiększają izolacyjność akustyczną do Rw 37 dB (przebadane w laboratorium akustycznym Instytutu Techniki Budowlanej w Warszawie ) dzięki automatycznemu progowi opadającemu. Próg poprawia izolację nie tylko akustyczną, ale i termiczną. Ponadto eliminuje przenikanie światła i kurzu oraz dopasowuje się do nierówności podłogi. Poza tym tak wykonane drzwi będą się ciszej otwierały i zamykały.

  Klamki na noc i na dzień

 

Zdjęcia Interdoor www.interdoor.pl

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.