Strona główna » Wąski przedpokój; jakie kolory

Wąski przedpokój; jakie kolory

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Wąski i długi przedpokój jest wielu naszych mieszkaniach. Jakie kolory ścian wybrać, by przedpokój skrócić optycznie. Jak to zrobić?

Przedpokoje najczęściej są prostokątne i dość wąskie. Jeszcze bardziej je zwężamy budując szafę ubraniową przy dłuższej ścianie, bo to najczęściej jedyne miejsce na taką szafę.

W wąskim przedpokoju warto więc pobawić się kolorami – czyli skrócić optycznie przedpokój malując krótszą ścianę na ciemniejszy kolor. Długie ściany, po bokach powinny być jasne. Jeśli chcemy jeszcze dodatkowo poszerzyć optycznie przedpokój, to dobrym pomysłem będzie pomalowanie krótszej ściany w poprzeczne pasy.

Zobacz jak namalować pasy na ścianie

Co do tego jakie to powinny być to kolory – zależy od gustu właścicieli i kolorystyki całego mieszkania. Proponuję jednak pamiętać, by dwa kolory stosowane na ścianach w przedpokoju były z tej samej palety kolorystycznej proponowanej przez określoną firmę. Ciemna, np. bordowa może być krótsza ściana, pozostałe dość jasne.
Ważne – ciemne kolory zmniejszają optycznie pomieszczenie, jasne powiększają. Na pokazanych zdjęciach ściany są pomalowane farbami Dekoral.
 

Porozmawiaj na ten temat na naszym forum.

  Kolor Roku 2020 - miętowa szarość

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.