Strona główna » Kolor Roku 2020 – miętowa szarość

Kolor Roku 2020 – miętowa szarość

przez pytanieomieszkanie

Po analizie światowych trendów, przeprowadzonej przez ekspertów z różnych krajów, wybrano kolor, który u progu nowej dekady wyraża istotę tego, co czyni nas ludźmi. Według Global Aesthetic Center AkzoNobel w 2020 r. we wnętrzach królować będzie Miętowa Szarość (angielska nazwa Tranquil Dawn).

Kolor Roku 2020 – Miętowa Szarość – to delikatny, pastelowy odcień zieleni, przełamanej szarością i błękitem, który odświeża i tonuje wnętrza. Niesie ze sobą spokój i stabilizację, wyraża potrzebę nadania głębszego sensu istnieniu człowieka. Pozwala zbudować oczekiwany nastrój, odzwierciedlić to, kim jesteśmy i pokazać, jak chcemy żyć. W połączeniu z jedną z czterech palet barw w ramach ColourFutures 2020, podkreśla wyjątkowy charakter każdego domu.

Dulux Kolor Roku 2020 miętowa szarość

– Stale monitorujemy trendy społeczne, kulturowe i wzornicze, które pojawiają się na całym świecie. Co roku spotykamy się też z międzynarodowym zespołem projektantów i ekspertów z różnych dziedzin powiązanych z szeroko pojętym designem, aby razem z nimi spojrzeć na zmiany, jakie zachodzą w różnych zakątkach globu. Na tej podstawie identyfikujemy kolor przewodni i opracowujemy wokół niego cztery palety barw, które będą odpowiedzią na pragnienia konsumentów i ich potrzeby związane ze stylem życia – mówi Heleen van Gent.

Każda z czterech palet kolorów przygotowanych na rok 2020 odpowiada konkretnym, zauważonym przez projektantów potrzebom, takim jak stworzenie przestrzeni do zabawy czy wręcz przeciwnie – wyciszenia się. Umożliwia również wyrażenie siebie poprzez odpowiedni wystrój domu.

Paleta CARE

Miętowa szarość w palecie CARE

Jej miękkie pastele pozwolą stworzyć przestrzeń dającą poczucie bezpieczeństwa i spokoju – otwartą na budowanie relacji ze sobą, z bliskimi, z naturą.

Paleta kolorów PLAY

paleta kolorów PLAY

paleta kolorów PLAY

To jasne i energetyczne barwy dla wnętrza pełnego radości, które pobudzą zmysły i pozwolą otworzyć się na nowe wyzwania.

  Okapy w oryginalnych kształtach - Ciarko Design

Paleta kolorów MEANNING

paleta kolorów MEANNING

Poprzez czyste i proste tony tworzy nastrojowe wnętrza, umożliwiające podróż w głąb siebie i odnalezienie właściwej perspektywy – miejsca, w którym chcemy się zatrzymać, by znów cieszyć się każdą chwilą.

Paleta CREATIVITY

Stylowymi, głębokimi kolorami buduje inspirującą atmosferę i zapewnia przestrzeń do wyrażania siebie oraz własnego, twórczego podejścia do życia.

paleta kolorów Creativity

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.