Strona główna » Toaleta i umywalka połączone

Toaleta i umywalka połączone

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

 

W+W, innowacyjne połączenie umywalki i toalety, firmy Roca zostało zostało laureatem XVII edycji konkursu Dobry Wzór 2010 w kategorii Strefa Domu. Konkurs jest organizowany przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie.

 

Wybierając produkt Roca, jury wskazało na praktyczne rozwiązanie i zastosowanie idei społecznej odpowiedzialności oraz oszczędzania zasobów naturalnych. Jedną z najważniejszych cech Washbasin+Watercloset jest zastosowanie nowej, sprzyjającej środowisku naturalnemu, technologii Water-reuse (ponownego zużycia wody), pozwalającej na redukcję jej poboru nawet  do 25 proc. w porównaniu ze standardową toaletą dual flush (3/6 litry). Nowatorskaidea wykorzystania „szarej wody” to przejaw ekologicznej świadomości we wzornictwie.
W+W zdobyło również nagrodę prestiżowego magazynu dla architektów Wallpaper – Gold Winner w kategorii Product Innovation Awards – nowej produktowej kategorii konkursu Design Awards 2010. Dzięki istotnym korzyściom oraz pomysłowości  W+W zyskał międzynarodowe uznanie, czego dowodem jest także nagroda Design Plus.
Washbasin+Watercloset (W+W) zużytą w umywalce wodę wykorzystuje się do napełnienia zbiornika wc w toalecie. System podwójnego oczyszczania, w który wyposażono urządzenie, eliminuje nieprzyjemne zapachy oraz bakterie znajdujące się w wodzie, zapewniając mu w ten sposób doskonałą jakość.
Dostepny w Polsce od kwietnia 2010. Cena 17 800 zł brutto

zdjęcia Roca 

  Szafka pod umywalką

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.