Strona główna » Szablony na ścianach

Szablony na ścianach

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Dzięki roślinnym ornamentom dom czy mieszkanie nie tylko jest modne, ale nabiera charakteru. Subtelne motywy roślinne warto wziąć pod uwagę, gdy chcemy zrobić szablony na ścianach w pokoju dziennym czy sypialni.

Planując metamorfozę pomieszczenia warto rozważyć przeskalowanie wzoru i wykonanie florystycznego detalu w wersji większej od oryginału. Sztuczka sprawdzi się szczególnie, gdy mamy do dyspozycji eksponowaną ścianę. Jako inspiracja może służyć wszystko, np. wzór dmuchawca.

Podobny do wykonanego na ścianie motyw roślinny można zastosować na innych detalach wystroju wnętrza, np. na lampie czy poduszkach, dbając o ich proporcje. Duży wzór na ścianie w intensywnych kolorach będzie stanowił dominujący element wystroju pomieszczenia, dlatego pozostałe nawiązujące ornamenty powinny być subtelniejsze.

Ornamenty roślinne łatwo wykonać na ścianie za pomocą szablonu. Wystarczy litr gęstej farby – np. Feelings Interior Paint Tikkurila, gąbka z pianki polimerowej i można malować wzór od szablonu

Jak malować z użyciem szablonów?

Przygotuj następujące narzędzia: gąbkę do tepowania (można ją zrobić samodzielnie z gąbki polimerowej zwijając ją tak, by przyjęła okrągły kształt i owinąć końcówkę taśmą), miarkę, taśmę maskującą i ołówek.

1. Zaplanuj dokładnie rozmieszczenie szablonów na ścianie zanim zaczniesz malować farbą. Zaznacz ołówkiem odstępy między nimi.
2. Przymocuj szablon do ściany z pomocą taśmy maskującej.
3. Lekko zanurz gąbkę w farbie i odciśnij jej nadmiar na kawałku tektury. Następnie przyciśnij gąbkę do szablonu. Jeżeli na gąbce będzie za dużo farby, jej nadmiar może spłynąć pod szablon, przez co krawędzie wzoru będą nierówne.
4. Po malowaniu natychmiast zdejmij szablon.
5. Umyj szablon w gorącej wodzie, wysusz i przymocuj w następnym miejscu.

Farba FEELINGS INTERIOR PAINT
Stopień połysku mat
Kolorystyka biały + pełna gama kolorów Tikkurila Symphony
Wydajność ok. 10 – 12 m2 / litr
Opakowania 0,9 l, 2,7 l, 9 l
Cena 47 zł / 0,9 l (baza A)

  Szare jest modne

Zdjęcia Tikkurila

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.