Strona główna » Pierwszy piekarnik indukcyjny na naszym rynku

Pierwszy piekarnik indukcyjny na naszym rynku

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Firma Whirlpool stworzyła  piekarnik indukcyjny z technologią 6-ty Zmysł. To absolutna innowacja w technice gotowania. Jego zalety można określić w jednym zdaniu: wspaniała chrupkość potrawy na zewnątrz, delikatna i soczysta potrawa wewnątrz. Czyli dokładnie to, co jest wyznacznikiem pysznego dania z „pieca”.

Dodatkowo piekarnik indukcyjny potrzebuje o 50% mniej czasu do upieczenia potrawy, zużywa mniej energii i ma wyjątkową powłokę iXelium, która chroni powierzchnię przed zażółceniem i korozją.
Innowacyjność nowego piekarnika indukcyjnego 6-ty Zmysł polega na tym, że w piekarniku wykorzystano do pieczenia indukcję, która do tej pory stosowana była wyłącznie w płytach grzewczych. To właśnie dzięki niej  przygotowywane potrawy są zawsze równomiernie wypieczone, dzięki czemu zyskują bardziej intensywny smak, wyrazisty kolor i intensywny aromat, nie tracąc swojej soczystości. Dzięki połączeniu standardowego procesu pieczenia z działaniem płyty indukcyjnej zamontowanej w komorze piekarnika urządzenie jest wyjątkowo efektywne. Czas pieczenia skraca się nawet o 50%! Wystarczy wybrać funkcję pieczenia indukcyjnego, a piekarnik sam zaproponuje odpowiedni przepis.
Płytę indukcyjną można z łatwością wyciągnąć i wtedy piekarnik działania jak standardowy.

Zalety piekarnika indukcyjnego

Technologia indukcyjna, zastosowana w głównej komorze piekarnika, pozwala zredukować czas gotowania i pobór energii aż do 50%, zapewniając przy tym optymalne rezultaty gotowania. Na tacy indukcyjnej zainstalowanej w piekarniku umieszcza się specjalne naczynie, które podgrzewa się dzięki indukcji, umożliwiając szybkie i energooszczędne gotowanie. Piekarnika nie trzeba rozgrzewać przed rozpoczęciem pieczenia, ponieważ taca przewodzi ciepło tylko wtedy, kiedy umieścisz na niej specjalne naczynie.
Piekarnik indukcyjny Whirlpool 6-ty Zmysł został wzbogacony o funkcję opiekania, która uruchamia się automatycznie, aby wspomagać podgrzewanie indukcyjne.

Tradycyjne funkcje piekarnika indukcyjnego
Kiedy system indukcyjny jest wyłączony, możesz korzystać z piekarnika tak, jak z tradycyjnego. W tej funkcji sprawdza się on równie znakomicie: wystarczy wybrać jeden z 30 automatycznie zaprogramowanych przepisów, a piekarnik 6-ty Zmysł zajmie się resztą, monitorując i kontrolując proces przygotowania potrawy.
Dzięki funkcji Ready2Cook, nie musisz rozgrzewać piekarnika przed umieszczeniem w nim potrawy; możesz rozpocząć pieczenie w każdej chwili. System grzewczy o dużej mocy pozwala zaoszczędzić do 20% energii  i zredukować czas przygotowania potraw do 25%.
Komora piekarnika ma pojemność 73 litrów, co pozwala umieszczać tace na pięciu poziomach.

Technologia indukcyjna jest przyjazna dla środowiska
Technologia indukcyjna to najlepszy wybór dla każdego, komu zależy na oszczędnym gospodarowaniu energią, małym poborze prądu i krótkim czasie przygotowania potraw. Wykorzystuje ona energię elektryczną przepływającą przez płytę lub wnętrze piekarnika, aby generować ciepło bezpośrednio na powierzchni garnków i patelni.

  Czarno na białym, czyli biała płyta i czarne palniki

Piekarnik indukcyjny Whirlpool AKZM 8910 IXL
* Technologia 6-ty Zmysł
* Pojemność 73 l
* Klasa efektywności energetycznej: A-30%
* Cook3
* Ready2Cook
* Prowadnice teleskopowe
* Ilość funkcji: 14
* Termoobieg
* System samoczyszczący: kataliza
* Powłoka iXelium
* Cena: 5300 zł

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.