Strona główna » Okapy sufitowe Franke Galaxy

Okapy sufitowe Franke Galaxy

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Dobre rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą, by okap był widoczny w kuchni. Okapy sufitowe mogą być ukryte w suficie nad wyspą kuchenną, zaś podszafkowe potrzebują mebla, by się w nim schować…

Jeśli płyta grzewcza znajduje się w ciągu roboczym pod ścianą, świetnie sprawdzi się jeden z modeli podszafkowych np. Franke Galaxy lub Franke Box. W przypadku kuchni z wyspą idealnym rozwiązaniem będzie okap sufitowy z linii Franke Galaxy Slim.

Okap tego typu może być zamontowany bezpośrednio w suficie kuchni lub specjalnie zbudowanym module nad płytą.  Rozwiązanie to sprawdza się szczególnie w kuchniach otwartych. Okapy sufitowe, ukryte ponad linią wzroku, nie przyciągają uwagi, nie dominują w pomieszczeniu ani nie narzucają stylu. Są idealnym rozwiązaniem w pomieszczeniach, które swoim wyglądem nie przypominają tradycyjnych kuchni, ale nadal pozostają funkcjonalnym miejscem do przygotowywania posiłków.
szczególnie interesujący jest własnie okap podsufitowy, dotychczas bardzo rzadko spotykany w polskich kuchniach. Montuje się go w suficie w odległości maksymalnie 150 cm nad płyta do gotowania. Gdy w mieszkaniu jest stały sufit, wówczas  najlepszym rozwiązaniem  jest  zbudowanie sufitu  podwieszanego na całej powierzchni lub tylko  konstrukcji przygotowanej pod okap (nie na calej powierzchni sufitu).
Natomiast  jeśli  mamy  mozliwość ingerencji w sufit stały (w przypadku, gdy jest wykonany z drewna lub są w nim kanały dla mediów) możemy to wykorzystać i nie musimy budować konstrukcji sufitu podwieszanego.

Okap sufitowy jest zamontowany na tyle wysoko, że osoby gotujące nie mają kłopotu ze swobodnym poruszaniem się, bez obawy, że uderzą głową o krawędź okapu. Urządzenie obsługuje się za pomocą pilota.
Linia okapów sufitowych Galaxy Slim to 4 modele różniące się rodzajem oświetlenia oraz miejscem zamontowania silnika (mamy do wyboru modele z silnikiem wewnątrz urządzenia lub montowanym poza urządzeniem, dzięki czemu okap może być prawie niesłyszalny). Zasysanie krawędziowe zastosowane w okapach sufitowych Franke oferuje wysoką wydajność pracy urządzenia. Modele Galaxy Slim oraz Galaxy Slim FX mają 17 biegów pracy oraz bieg intensywny, na którym okap osiąga wydajność 850 m3/h. Okapy sufitowe Franke Galaxy to propozycja dla osób poszukujących niestandardowych, ale funkcjonalnych rozwiązań.

  Czarny okap ze szkła i stali

Okap sufitowy Galaxy SLIM od 4999 zł
Okap sufitowy Galaxy SLIM FX od 3999 zł

www.franke.pl

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.