Strona główna » Odkurzacz z morza

Odkurzacz z morza

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

 

Electrolux prezentuje pięć wyjątkowych odkurzaczy stworzonych z odpadów plastikowych zebranych z mórz i oceanów z różnych stron świata. To kolejny etap międzynarodowego projektu Odkurzacz z morza (Vac from the Sea), który ma na celu zwrócenie uwagi na plastikowe śmieci zalegające w zbiornikach wodnych. 

Cel – zachęcenie konsumentów i przemysłu do zwiększenia recyklingu tworzyw sztucznych.
Firma Electrolux planuje przekazać jeden z odkurzaczy na aukcję, z której dochód zostałby przeznaczony na badania. Obecnie, wysoka jakość i zaawansowana logistyka, których wymaga oczyszczanie i sortowanie morskiego plastiku sprawiają, że trudno jest z niego korzystać na szerszą skalę, w masowej produkcji.

Odkurzacz z

Morza Bałtyckiego powstał z plastiku zebranego w trzech wybranych lokalizacjach na terenie Polski (Hel), Szwecji i Łotwy. W Szwecji rozdano przechodniom małej przystani Sandhamn położonej na jednej a wysp Archipelagu Sztokholmskiego specjalne koperty z logo Vac from the Sea. Do kopert wkładano zebrane śmieci i w ten sposób wysyłano je do Electrolux.
Plastikowe odpadki zebrane w trzech krajach ozdobiły obudowę odkurzacza. Możemy wśród nich rozpoznać różne obiekty, takie, jak elementy opakowań po lodach, fragmenty plastikowych butelek i sandałów oraz kolorowe, plastikowe nakrętki i zabawki. Znalezione przedmioty zostały przymocowane na masce zrobionej z plastiku przetworzonego przemysłowo, a następnie podgrzane gorącym powietrzem tak, aby wymodelować z nich gładki kształt obudowy odkurzacza Electrolux Ultra One.
Pozostałe modele wyprodukowanoz plastiku zebranego w Morzu Północnym, Śródziemnym, w Pacyfiku i Ocenie Indyjskim
więcej na www.electrolux.com

  Mały ręczny odkurzacz akumulatorowy

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.