Strona główna » Najlepsi deweloperzy w Gdańsku? 3 aspekty, na które warto zwrócić uwagę przed podjęciem decyzji

Najlepsi deweloperzy w Gdańsku? 3 aspekty, na które warto zwrócić uwagę przed podjęciem decyzji

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Rynek nieruchomości prężnie rozwija się w całej Polsce, lecz z różną intensywnością. Trójmiasto to jeden z tych regionów, gdzie zmiany przebiegają niezwykle dynamicznie.

Poświadcza to przykład Gdańska: ceny mieszkań na rynku pierwotnym w ciągu roku wzrosły o ponad 17% (porównanie ze stycznia 2018 i 2019 roku). Jak podaje portal bankier.pl, w maju tego roku średnia cena za metr kwadratowy za mieszkanie oferowane przez deweloperów w Gdańsku była nawet wyższa niż w stolicy. Wszystko to budzi pytania potencjalnych nabywców. Jak wybrać inwestora, by być zadowolonym? Oto 3 najistotniejsze aspekty, które warto rozważyć, zanim zdecydujesz się na ofertę konkretnego dewelopera z Gdańska.

Doświadczenie dewelopera

Dlaczego to doświadczenie należy do kluczowych cech dobrego inwestora? Dowodzi nie tylko fachowości i umiejętności pozyskiwania klientów, ale podkreśla też uczciwość danego podmiotu. Zwłaszcza w przypadku firm, które rozpoczęły swoją działalność na długo przed wprowadzeniem ustawy o rachunku powierniczym w 2012 roku. Przed tą zmianą niejednokrotnie słyszeliśmy o przypadkach, kiedy inwestorzy pozbawiali środków swoich klientów i pozostawiali ich z niczym. Sprawdź historię dewelopera z Gdańska i przejrzyj portfolio zrealizowanych projektów. Jeśli firma funkcjonuje na rynku więcej niż 10 lat, jak np. https://www.hossa.gda.pl/, można wyrobić sobie przekonanie o jej stabilności finansowej i uczciwości.

Deweloper z Gdańska korzysta z topografii i historii miasta

Kiedy decydujemy się na skorzystanie z oferty gdańskiego dewelopera, dobrze postawić na podmiot realizujący wiele projektów w aglomeracji i korzystający z perspektyw, jakie stwarza miasto. Inwestycje powinny wykorzystywać naturalne warunki przestrzeni i współgrać z okoliczną architekturą. Dzięki urozmaiconej ofercie łatwiej będzie nam znaleźć wymarzone lokum. W Gdańsku warto zwrócić uwagę np. na projekty wykorzystujące przestrzeń poprzemysłową, nawiązujące do tradycji i architektury miasta, ale też projekty wpisujące się w rozległe, zielone przestrzenie rekreacyjne Oliwy czy Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

  Lokalizacje, w których warto kupić mieszkanie w Warszawie

Nowoczesne projekty

Kiedy decydujemy się na zakup mieszkania z rynku pierwotnego, chcemy, by jak najdłużej spełniało nasze oczekiwania i by zastosowane rozwiązania nie zestarzały się zbyt szybko. Dlatego najlepiej wybrać takiego dewelopera z Gdańska, który oferuje projekty z zastosowaniem najnowocześniejszych technologii stosowanych w architekturze. Warto zapytać również o kwestie związane z bezpieczeństwem i zwrócić uwagę na przestrzeń rekreacyjną. Coraz częściej deweloperzy projektują osiedla zachęcające sąsiadów do integracji, np. poprzez sale zabaw dla dzieci, kluby fitness czy SPA dla mieszkańców.
Zakup mieszkania to często najpoważniejsza transakcja, jaką zawieramy w naszym życiu. Nie dziwi więc, że zwlekamy z podjęciem decyzji, bo chcemy dobrze ulokować swoje środki. Pamiętajmy jednak, że obecnie nasze pieniądze chroni ustawa o rachunku powierniczym. Przy wyborze dewelopera powinniśmy zwrócić więc uwagę na doświadczenie inwestora i charakterystykę projektu, który nas zainteresuje.
Źródło: https://www.bankier.pl/wiadomosc/Ceny-ofertowe-mieszkan-maj-2019-Raport-Bankier-pl-7669140.html

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.