Strona główna » Lokalizacje, w których warto kupić mieszkanie w Warszawie

Lokalizacje, w których warto kupić mieszkanie w Warszawie

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Wiele osób, planujących zakup mieszkania lub domu w stolicy zadaje sobie pytanie: gdzie kupić mieszkanie. Warszawa jest duża, a wybór mieszkań ogromny. Warto jednak zawęzić go do wybranych dzielnic i lokalizacji. Oto pięć z nich, które cieszą się lub będą się cieszyć największym powodzeniem.

W stolicy przez minione lata można było zaobserwować wyraziste trendy mieszkaniowe. Długo popularnością wśród osób, które chciały kupić nowe mieszkanie w Warszawie, cieszył się Ursynów. Jeszcze do niedawna dla wielu rodzin szczytem marzeń było własne mieszkanie na Wilanowie, który wówczas jawił się jako luksusowy i prestiżowy. Dziś obie dzielnice są już intensywnie zamieszkane i tracą na popularności. A które zyskują?

Gocław z potencjałem

Ta dzielnica nigdy nie była zbyt lubiana, a mieszkania można tu było kupić za niewielkie pieniądze. Prawa strona Wisły, dość oddalona od Centrum, niezbyt ciekawa okolica – to wszystko dziś stało się zaletą Gocławia. Cisza, spokój, świetna infrastruktura, dobry dojazd Mostem Siekierkowskim sprawiają, że to coraz częściej wybierana okolica przez młode małżeństwa. W dość dalekich, ale już bardzo realnych planach jest tu III linia metra, więc mieszkania w Gocławiu będą z czasem zyskiwać na wartości. Zdecydowanie warto wziąć pod uwagę!

Praga Północ jak nowa

Długo cieszyła się złą sławą, ale od paru lat sukcesywne rewitalizacje sprawiły, że ta dzielnica zmieniła się nie do poznania. Szereg nowych, prestiżowych inwestycji bardzo wpłynął na Pragę. Do tego świetna komunikacja z resztą miasta, bliskość centrum i niezwykły klimat, który doceniany jest także za granicą – według serwisu podróżniczego Travel Supermarket warszawska Praga zasłużyła na zaszczytne czwarte miejsce w rankingu na najfajniejszą dzielnicę Europy!

  Najlepsi deweloperzy w Gdańsku? 3 aspekty, na które warto zwrócić uwagę przed podjęciem decyzji

Zapracowany Mokotów

Od dłuższego czasu rozwija się tu także potężny obszar biurowo-biznesowy, zwany potocznie Mordorem. Ponieważ dojazd w okolice ulicy Domaniewskiej w godzinach porannych i popołudniowych jest bardzo utrudniony, dla wielu osób szczytem marzeń jest po prostu mieszkanie w okolicach pracy. Dlatego można się spodziewać, że mieszkania położone w okolicy z roku na rok będą się cieszyć coraz większym zainteresowaniem!

Więcej informacji o nowych inwestycjach mieszkaniowych w Warszawie na stronie: https://vantage-sa.pl/inwestycje/mieszkaniowe/warszawa.html

Może Cię zainteresować: