Strona głowna Porady ekspertaAranżacja łazienki W jakim stylu urządzić łazienkę?

W jakim stylu urządzić łazienkę?

przez pytanieomieszkanie

[paragraph]Aranżacja łazienki to duże wyzwanie – raz wykończona będzie służyłam nam przez wiele lat, a ewentualne niedociągnięcia trudno będzie zmienić bez kosztownego remontu. Jak więc urządzić łazienkę? Najpierw dobry plan![/paragraph]

Estetyka to w nowoczesnej łazience bardzo ważna kwestia. Zanim jednak dobierzemy płytki czy kolory farb, poświęćmy czas na dokładne zaplanowanie wnętrza, które ułatwi zaaranżowanie go w funkcjonalny i wygodny sposób. Pamiętajmy, że wszelkie nieudane połączenia kolorów oraz materiałów trudno będzie później zmienić, stąd dajmy sobie nieco więcej czasu na ten etap aranżacji i nie traktujmy go po macoszemu.
Wanna czy prysznic, szafka z umywalką czy blat z umywalką nablatową, wc w formie kompaktu czy podwieszanej miski? To tylko niektóre z pytań, na które musimy sobie odpowiedzieć, zanim przystąpimy do remontu. Na kartce papieru rozplanujmy rozkład poszczególnych sprzętów, a gdy będziemy pewni co do ich usytuowania, możemy skupić się na przyszłym wizerunku naszego wnętrza. Oto nasze propozycje na aranżację łazienki.

Modna i nowoczesna łazienka w stylu skandynawskim

Styl skandynawski wciąż jest w modzie i sprawdzi się nie tylko w salonie czy kuchni, ale i w łazience. Co ciekawe, ze względu na typową dla niego, jasną kolorystykę prostotę, doskonale nadaje się do zastosowania np. w małej łazience w bloku, co pozwoli ją nieco rozświetlić i wizualnie powiększyć.
Czym wyróżnia się łazienka w stylu skandynawskim? Białe płytki ceramiczne na ścianach – wielkoformatowe albo w formie cegiełek – to podstawa. Na posadzce ułóżmy białą terakotę lub zastosujmy wzór w biało-czarną szachownicę. Z powodzeniem sprawdzi się też drewnopodobny gres, który nada posadzce wygląd zbliżony do drewna. Elementy wyposażenia? Najlepiej, aby też były jasne – pamiętajmy, by poza ceramiką i meblami nie zabrakło tu dużego lustra, które optycznie powiększy pomieszczenie.

Styl industrialny dla minimalistów

Bliski stylowi skandynawskiemu, ale jednak różniący się od niego w pewnych kwestiach, jest styl industrialny. W industrialnej łazience goszczą szare kafle – terakota, glazura lub gres. Dobrym dla nich towarzystwem jest drewno, które pojawia się np. w formie prostych, oszczędnych mebli.
Do takiego wnętrza doskonale pasuje kabina prysznicowa typu walk-in oraz aluminiowe oprawy oświetleniowe – mówi Ania Nowak z serwisu domifikacje.pl. Elementy wyposażenia są tu jednocześnie największymi ozdobami, bo do industrialnej łazienki nie pasują ani kolorowe dekory, ani listwy czy inne łazienkowe ozdoby.

  Styl skandynawski - jakie kolory?

Łazienka prowansalska dla romantyków

Styl prowansalski odbiega dalece od dwóch opisanych powyżej. Choć również dominuje w nim jasna kolorystyka (biel oraz pastele), na ścianach spotkamy nie tyko kafle, ale i farbę czy nawet boazerię.

Elementy wyposażenia to najczęściej efektowna, wolno stojąca wanna na oryginalnych nóżkach i stylizowane na stare meble. Nie może zabraknąć lustra w pięknej ramie, rolety w oknie i świeżych kwiatów. Wszystko to urządzone ze smakiem, w bogatym zdobnictwie i niebanalnej formie, czyli tak, jak to przed wiekami bywało.

Łazienka w dobrym stylu

Nasza łazienka może być również inspirowana stylem angielskim, glamour, greckim czy vintage. Zanim jednak podejmiemy decyzję, warto zapoznać się z wyznacznikami każdego z nich, a także sprawdzić różne aranżacje na portalach wnętrzarskim. Dzięki licznym inspiracjom z pewnością znajdziemy styl idealny do naszej łazienki i wpisujący się w nasz gust. Tylko wtedy każda chwila spędzona w naszej nowej łazience będzie prawdziwą przyjemnością i relaksem.

Może Cię zainteresować: