Strona główna » W jakim stylu urządzić łazienkę?

Aranżacja łazienki to duże wyzwanie – raz wykończona będzie służyłam nam przez wiele lat, a ewentualne niedociągnięcia trudno będzie zmienić bez kosztownego remontu. Jak więc urządzić łazienkę? Najpierw dobry plan!

Estetyka to w nowoczesnej łazience bardzo ważna kwestia. Zanim jednak dobierzemy płytki czy kolory farb, poświęćmy czas na dokładne zaplanowanie wnętrza, które ułatwi zaaranżowanie go w funkcjonalny i wygodny sposób. Pamiętajmy, że wszelkie nieudane połączenia kolorów oraz materiałów trudno będzie później zmienić, stąd dajmy sobie nieco więcej czasu na ten etap aranżacji i nie traktujmy go po macoszemu.

Wanna czy prysznic, szafka z umywalką czy blat z umywalką nablatową, wc w formie kompaktu czy podwieszanej miski? To tylko niektóre z pytań, na które musimy sobie odpowiedzieć, zanim przystąpimy do remontu. Na kartce papieru rozplanujmy rozkład poszczególnych sprzętów, a gdy będziemy pewni co do ich usytuowania, możemy skupić się na przyszłym wizerunku naszego wnętrza. Oto nasze propozycje na aranżację łazienki.

Modna i nowoczesna łazienka w stylu skandynawskim

Styl skandynawski wciąż jest w modzie i sprawdzi się nie tylko w salonie czy kuchni, ale i w łazience. Co ciekawe, ze względu na typową dla niego, jasną kolorystykę prostotę, doskonale nadaje się do zastosowania np. w małej łazience w bloku, co pozwoli ją nieco rozświetlić i wizualnie powiększyć.

Czym wyróżnia się łazienka w stylu skandynawskim? Białe płytki ceramiczne na ścianach – wielkoformatowe albo w formie cegiełek – to podstawa. Na posadzce ułóżmy białą terakotę lub zastosujmy wzór w biało-czarną szachownicę. Z powodzeniem sprawdzi się też drewnopodobny gres, który nada posadzce wygląd zbliżony do drewna. Elementy wyposażenia? Najlepiej, aby też były jasne – pamiętajmy, by poza ceramiką i meblami nie zabrakło tu dużego lustra, które optycznie powiększy pomieszczenie.

  Czy warto śledzić trendy kolorystyczne we wnętrzach?

Styl industrialny dla minimalistów

Bliski stylowi skandynawskiemu, ale jednak różniący się od niego w pewnych kwestiach, jest styl industrialny. W industrialnej łazience goszczą szare kafle – terakota, glazura lub gres. Dobrym dla nich towarzystwem jest drewno, które pojawia się np. w formie prostych, oszczędnych mebli.

Do takiego wnętrza doskonale pasuje kabina prysznicowa typu walk-in oraz aluminiowe oprawy oświetleniowe – mówi Ania Nowak z serwisu domifikacje.pl. Elementy wyposażenia są tu jednocześnie największymi ozdobami, bo do industrialnej łazienki nie pasują ani kolorowe dekory, ani listwy czy inne łazienkowe ozdoby.

Łazienka prowansalska dla romantyków

Styl prowansalski odbiega dalece od dwóch opisanych powyżej. Choć również dominuje w nim jasna kolorystyka (biel oraz pastele), na ścianach spotkamy nie tyko kafle, ale i farbę czy nawet boazerię.

Elementy wyposażenia to najczęściej efektowna, wolno stojąca wanna na oryginalnych nóżkach i stylizowane na stare meble. Nie może zabraknąć lustra w pięknej ramie, rolety w oknie i świeżych kwiatów. Wszystko to urządzone ze smakiem, w bogatym zdobnictwie i niebanalnej formie, czyli tak, jak to przed wiekami bywało.

Łazienka w dobrym stylu

Nasza łazienka może być również inspirowana stylem angielskim, glamour, greckim czy vintage. Zanim jednak podejmiemy decyzję, warto zapoznać się z wyznacznikami każdego z nich, a także sprawdzić różne aranżacje na portalach wnętrzarskim. Dzięki licznym inspiracjom z pewnością znajdziemy styl idealny do naszej łazienki i wpisujący się w nasz gust. Tylko wtedy każda chwila spędzona w naszej nowej łazience będzie prawdziwą przyjemnością i relaksem.

Może Cię zainteresować: