Strona główna » Modny tynk strukturalny łatwo zrobić samemu

Modny tynk strukturalny łatwo zrobić samemu

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Wykonanie tynku strukturalnego jest dość łatwe. Gotowe masy, np. akrylowy tynk Decor Retro marki Beckers, pozwalają amatorom malowania na samodzielną i łatwą aplikację. Gotowy tynk charakteryzuje się dobrą przyczepnością do podłoża, a dzięki mikroporowatej strukturze umożliwia ścianom oddychanie.

Kiedy wybierać tynk dekoracyjny?

Tynk dekoracyjny jest alternatywą dla tapet i ornamentów na ścianach. Co więcej, jego faktura doskonale zamaskuje nierówności i uszkodzenia powierzchni. W starszym budownictwie można go również nakładać na ściany pomalowane farbą olejną. Jeśli farba nie łuszczy się i nie odchodzi to powierzchnię wystarczy mocno zmatowić i przemyć, a następnie przystąpić do nakładania tynku.

Uniwersalny Decor Retro został przygotowany do stosowania na tynki cementowe, cementowo-wapienne i podłoża betonowe. Produkt jest wyrobem ekologicznym, nietoksycznym i niepalnym.

Zrób to sam, czyli czy można samemu zrobić tynk strukturalny?

Nakładając gotowy tynk, jako narzędzi dekoratorskich można używać nie tylko profesjonalnych akcesoriów: wałków, pac i gąbek, ale również wszystkich innych wygodnych sprzętów dostępnych w domu.
Przy użyciu np. zwykłej ryżowej szczotki otrzymamy fakturę sztruksu, a „grządki” uzyskamy wykorzystując końcówkę ogrodowych grabek.

Nie tylko faktura tynku decyduje o ostatecznym wyglądzie ściany. Jest jeszcze kolor. W ofercie marki Beckers znajduje się bejca ścienna Decor Vägglasyr, przeznaczona do malowania tyku strukturalnego i dostępna w 17 gotowych kolorach. Bejcę można nakładać wałkiem lub pędzlem, a efekt miejscowych przebarwień łatwo uzyskamy korzystając z wilgotnej, zwykłej gąbki, którą wystarczy słabiej i mocniej dociskać do ściany, płucząc ją co pewien czas w wiadrze z wodą.

Tynk strukturalny potrzebuje dużej przestrzeni, aby jego unikalna faktura była widoczna. W jego stosowaniu liczy się umiar, pamiętajmy że powierzchnia pokryta masą tynkarską stanowi wyrazisty element dekoracyjny. Jedna ściana z fakturą we wnętrzu w zupełności wystarczy. Jeśli pokryjemy nim wszystkie ściany, klimat pomieszczenia może okazać się przytłaczający.

  Tynk jak beton - industrialne wykończenie ścian

DECOR RETRO

Wydajność ok. 2-2,5 kg / m2

Matowy, biały; opakowanie 9 lub 17 kg

Cena 87 zł/ 9 kg

DECOR VÄGGLASYR
Wydajność ok. 15 m2 / l
Stopień połysku: mat
Kolorystyka – 17 kolorów
Opakowanie 1 litr lub 3 litry
Cena 40 zł / op. 1 l

Zdjęcia Beckers

Porozmawiaj na ten temat na naszym forum.

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.