Strona główna » Mieszkanie w stylu glamour

Dwupokojowe mieszkanie w nowoczesnym budynku – jego właścicielką jest młoda, aktywna kobieta. Zamawiając projekt w pracowni „Cat Inside Projektowanie Wnętrz” wiedziała, że chce mieć mieszkanie wygodne i bardzo kobiece, z elementami nawiązującymi do stylu glamour. Mieszkanie jest dwupokojowe.

W dwupokojowym mieszkaniu kuchnia została połączona z pokojem dziennym. Przy sypialni natomiast udało się wygospodarować pomieszczenie na garderobę, co pozwoliło zminimalizować ilość szaf w mieszkaniu. Ile miejsca potrzeba na garderobę Po prawej stronie od wejścia do mieszkania jest łazienka, za nią szafa wnękowa zamykana drzwiami lustrzanymi. Kolejne drzwi prowadzą do sypialni.

Mieszkanie w stylu glamour – Kolory w mieszkaniu

Kolorystyka całego mieszkania to przede wszystkim szarości i biel, z akcentami fioletu oraz różu. Wybrane kolory – to ulubione kolory właścicielki mieszkania. Dzięki nim udało się też zachować nowoczesny charakter wnętrz, a jednocześnie wprowadzić do nich kobiecy klimat i styl glamour.

Kuchnia została zabudowana białymi półmatowymi frontami. To nadało jej lekkości, spowodowało, że nie dominuje w części dziennej, mimo że jest dosyć pojemna, w pełni wyposażona, zabudowana aż do sufitu (ściana po prawej stronie). Nad blatem ścianę wyłożono barwionym szkłem lacobel, nawiązującym do stylistyki glamour.

Podobne zadanie mają szklane gałki na frontach kuchennej zabudowy – przełamują nowoczesny, prosty charakter kuchni. Kuchnię oddziela od części wypoczynkowej podłużny blat pełniący rolę stołu. Również oświetlenie zamontowane w suficie podwieszanym wyznacza granice kuchni.

Wypoczynek w stylu glamour

W części wypoczynkowej najważniejszym meblem jest szara sofa w ciekawym zaoblonym kształcie, z pikowaną tapicerką. Podobnie jest wykończony fioletowy fotel i puf. Meble zostały tak dopasowane wymiarami, by w razie potrzeby można było zamienić je miejscami – fotel może stanąć przy stole, zaś sofa na wprost szafki rtv. Na szafce w tej chwili stoi sprzęt grający, ale w planach jest tu miejsce na telewizor.

  Efekt kolorowego szkła

Jak stworzyć styl glamour w mieszkaniu

Warto zwrócić uwagę na oświetlenie tego mieszkania. Szczególnie żyrandol w salonie oraz plafon w sypialni efektownie rozpraszają światło i, tak jak meble, wprowadzają klimat glamour do wnętrz.

Sypialnia

Niewielka sypialnia to przede wszystkim duże wygodne łóżko. Dominującym elementem dekoracyjnym jest ściana za łóżkiem – na szerokość zagłówka wyłożona gipsowymi panelami 3D dodatkowo podświetlonych LED-ami, zaś po bokach zamontowano pionowe pasy luster, których zadaniem jest powiększyć optycznie pokój.

Za tymi lustrami ukryto oświetlenie LED i do nich też zamocowano kinkiety. Przytulności sypialni nadaje bardzo miękka, puszysta wykładzina dywanowa. By wzmocnić wrażenie miękkości, ułożono pod nią podkład z pianki. Świetny pomysł do sypialni.

Łazienka w szarości i bieli

Łazienka jest konsekwentnie w bieli i szarościach. Wanna została częściowo osłonięta szklanym parawanem. Ściany przy wannie są wyłożone mozaiką, zaś szara ściana naprzeciwko to włoska farba strukturalna. Po prawej stronie od wejścia znajduje się pralka zabudowana w wysokim słupku.

W łazience barwnym akcentem jest jedna fioletowa ściana (ta z drzwiami, odbijająca się w lustrze), a także dodatki – ręczniki, kosmetyki. Łazienkę oświetla plafon zamontowany pod sufitem, a dodatkowo doświetlają ją dwie lampki wiszące nad umywalką. One są także kolejnym elementem w stylu glamour. Poza dużym lustrem do ściany jest też zamocowane okrągłe lusterko do makijażu – również podświetlane.

Projekt i realizacja www.gackowska.pl

Może Cię zainteresować: