Strona główna » Efekt kolorowego szkła

Efekt kolorowego szkła

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Jak uzyskać efekt barwionego szkła na ścianie, taki jak na zdjęciu? Istnieje na to kilka sposobów. Można kolorową ścianę przykryć przezroczystym szkłem. Można skorzystać ze szkła laminowanego albo lakierowanego tzw lacobel.

Kolorowe szkło lub kolorowa ściana

Istnieje kilka sposobów uzyskania efektu barwionego szkła na ścianie. Najprostszym jest pomalowanie ściany kolorowa farbą i zasłonięcie taflą szkła. Inną metodą jest zastosowanie szkła laminowanego folią lub żywicą, które najczęściej stosuje się w balustradach, stopniach szklanych, podłogach i podestach. Szkło laminowane jest szkłem bezpiecznym, wielowarstwowym, w którym połączone ze sobą są dwie lub więcej tafli. Dodatkowo oprócz folii kolorowych między szybami możemy umieścić fotografię, grafikę itp.co daje wiele możliwości aranżacyjnych. Ostatnia metoda to wykorzystanie szkła lakierowanego, lacobel, występującego w bogatej gamie kolorystycznej. Warstwa lakieru użyta do pokrycia szkła lacobel jest ekologiczna i przyjazna dla środowiska. Szyba jest zawsze montowana tak, aby warstwa lakieru była zabezpieczona, czyli powłoką szklaną na zewnątrz. Takie rozwiązanie zastosowała w swojej kuchni Grażyna Wloszczak.

Niezależnie od wybranej metody, przy zamówieniu trzeba zwrócić uwagę na maksymalny, dostępny wymiar szkła i dopasować go do własnego wnętrza.

konsultacja: Dorota Słowińska; Icona studio

  Czy w zamrażarce może być system No Frost?

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.