Strona główna » Remont małego mieszkania

Remontuję małe mieszkanie. Mieszkanie ma 40 m2 (kuchnia, 2 przedpokoje, łazienka i duzy pokoj z 2 oknami). Zastanawiam sie nad połączeniem kuchni z pokojem oraz podzieleniem pokoju na dwa – by powstała oddzielna sypialnia. Jestem studentem i potrzebuję miejsce do pracy (biurko). Chcę też zastosować szklane drzwi przesuwane, dzieki temu przestrzeń byłaby większa.

Moja propozycja to przede wszystkim otworzenie już pierwszego korytarzyka, aby otworzyć maksymalnie przestrzeń przy wejściu. Zmieści się tam szafa na wierzchnią odzież i buty. Wnękę na szafę przeniosłabym na drugą stronę, długą ścianę możemy wykorzystać na designerski, ciekawy wieszak na kurtki czy ładną grafikę.
Wnękę w kuchni możemy zabudować dolnymi i górnymi szafkami oraz dodać półwysep, aby zyskać większą powierzchnię blatu i przestrzeni na płytkie szuflady. Półwysep z drugiej strony może posłużyć za stolik do jedzenia posiłków.
Pokój podzieliłam tak, że z jednej strony mamy strefę dzienną a z drugiej strefę nocną i strefę pracy. Nie zamykałabym tego kolejnymi drzwiami, raczej starałabym się otwierać tą przestrzeń. Można by zamurować aktualne wejście do pokoju, dzięki czemu zyskalibyśmy z jednej i drugiej strony sporo miejsca na szafy w rogach pokoju, ale wiąże się to z przechodzeniem przez całe mieszkanie, aby wejść do sypialni.

Obecny układ daje pewne możliwości dalszych modyfikacji i dostosowania układu do indywidualnych potrzeb domownika.

Konsultacja i projekt Marina Suchorska
www.quadrat.pl

  Ściana na klatce schodowej - czym wykończyć

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.