Strona główna » Kolorowe meble ogrodowe

Kolorowe meble ogrodowe

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Drewniane meble ogrodowe nie muszą być w naturalnym kolorze drewna, by wyglądały atrakcyjnie. Szczególnie, gdy meble nie są w dobrej kondycji, drewno jest zszarzałe, można je pomalować kolorową emalią do drewna.

Szeroka paleta barw emalii umożliwi nam pomalowanie drewna zarówno na spokojne, jak i żywe, przyciągające uwagę kolory. Meble ogrodowe mogą być białe, brązowe, kremowe, ale i niebieskie, czerwone czy fioletowe.

Przygotowanie drewna
Przed malowaniem należy dokładnie przygotować drewno. Na początku odtłuszczamy i oczyszczamy powierzchnię z brudu. Wygładzamy nierówności oraz usuwamy łuszczące się i spękane fragmenty starej powłoki za pomocą papieru ściernego lub szlifierki. Dzięki temu nowa warstwa będzie lepiej przylegać do powierzchni i chronić meble. Po przygotowaniu podłoża zabezpieczmy drewno za pomocą bezbarwnego impregnatu, chroniącego drewno przed grzybami, pleśnią, mikroorganizmami oraz wnikaniem wody w głąb jego struktur.

Malowanie krok po kroku
Drewaniane meble należy malować emalią do drewna i metalu – takim produktem jest np. Emakol Strong marki Dekoral. Przed rozpoczęciem malowania dokładnie mieszamy emalię. Jeśli instrukcja na to pozwala, możemy ją rozcieńczyć. Farbę nanosimy na powierzchnię za pomocą pędzla płaskiego, wałka lub natrysku. Do miejsc trudno dostępnych użyjmy natomiast małego pędzla okrągłego. Ilość warstw zależy przede wszystkim od zaleceń producenta, a także od rodzaju malowanej powierzchni. Malowanie świeżego, surowego drewna wymaga zazwyczaj co najmniej dwukrotnego nałożenia emalii, ale w przypadku dobrze związanych starych powłok wystarczy nawet tylko jedna warstwa. Po wykonaniu prac dokładnie myjemy narzędzia rozpuszczalnikiem.

Prawidłowa pielęgnacja drewnianych mebli ogrodowych zabezpieczy je odpowiednio przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych i mechanicznych, dzięki czemu będą nam służyć przez długie lata.

Konsultacja i zdjęcia Dekoral

  Urządzasz garderobę - warto wiedzieć...

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.