Strona główna » Kolorowe silikonowe formy kuchenne

Kolorowe silikonowe formy kuchenne

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Funkcjonalne i estetyczne silikonowe drobiazgi i formy do pieczenia. W nowoczesnej kuchni kolorowe silikonowe formy do pieczenia warto mieć. Przede wszystkim dlatego, że są praktyczne, łatwe w użyciu, ale i  dzięki swoim kolorom ozywią każdą kuchnię. 

Mata do pieczenia

Na przykład pomarańczowa lub zielona mata do pieczenia – idealny zamiennik papieru do pieczenia, która również z powodzeniem zastąpi stolnicę. Ciasto nie przywiera do podłoża i wyjątkowo łatwo się wyrabia, nie chłonie zapachów, nie nasiąka płynami. Naniesiona na powierzchni maty skala pomiarowa pozwala na odmierzanie właściwej ilości ciasta, co między innymi świetnie się sprawdza przy wałkowaniu. A poza tym nie wymaga natłuszczania, po użyciu łatwo ją wyczyścić. Jest także bardzo wygodna w przechowywaniu, bo można ją składać i zwijać, a więc bez problemu zmieści się w naszym bagażu, na wypadek gdybyśmy chcieli np. zabrać ją ze sobą na świąteczny wyjazd do rodziny.

Forma do pieczenia muffinek

Silikonowa forma mieści 6 muffinek, a pieczenie w niej obywa się bez tłuszczu czy specjalnych papierków, ponieważ dzięki właściwości silikonu upieczone ciasto nie przywiera do ścianek naczynia. To jedna z zalet tych form do pieczenia, wyjątkowo praktycznych w użytkowaniu. Są odporne na temperaturę od -60°C do +260°C i nadają się do każdego typu piekarnika, kuchenki mikrofalowej, lodówki, zamrażarki i zmywarki. Co ważne, silikonowe formy do mufinek nie pochłaniają zapachów i są bezpieczne – silikon wyprodukowany jest zgodnie z europejskimi normami. Doskonale nadaje się do tworzenia smacznych i pięknie wyglądających wypieków.

Zdjęcia i produkty firmy Galicja galicja.debica.pl

  Ikona skandynawskiego wzornictwa

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.