Strona główna » Jak urządzić pokój, by był salonem i sypialnią

[subtitle]Pokój dzienny 20 metrów kwadratowych[/subtitle]

remont_2

Pokój służy jako pokój dzienny i sypialnia. Ma 20 metrów kw. Musimy tu zmieścić rozkładany narożnik (teraz mamy wersalkę), fotele, stół klasyczny (80 x 110 cm) i krzesła oraz jakąś szafkę na TV. Chcielibyśmy na krótszej ścianie umieścić dużą pojemną szafę robioną na zamówienie. Chcielibyśmy, aby ta szafa była fajna, np. z przesuwnymi drzwiami, aby nie sprawiała wrażenia wielkiego „grzmota”.

[subtitle]Projekt zmian – projektant Marina Suchorska quadrat.pl[/subtitle]

projekt_quadrat

Szafę z drzwiami przesuwnymi dopasowałabym kolorystycznie do koloru ścian. Drzwi szafy mogą być z lakierowanego MDF-u wykończonego na półpołysk, czyli jeśli mamy białe ściany, to szafa jest też biała – dzięki temu szafa będzie mało widoczna i z pewnością nie będzie „grzmotem” 🙂 Fronty szafy mogą mieć delikatne drewniane ramki dopasowane kolorem do innych mebli drewnianych. Dzięki listwom będzie też łatwiej przesuwać drzwi.
Szafę umieściłabym przy ścianie prostopadłej do okien. Mogą ją Państwo nawet zabudować na te 100 cm głębokości, ale standardowe 60 cm też się sprawdzi. Proszę tylko pamiętać, że szyny szafy zajmują około 5-7 cm.
Na ścianie naprzeciwko może znaleźć się telewizor z ciekawą komodą najlepiej długą, a niewysoką. Ścianę z telewizorem można pomalować ciemniejszym kolorem (np. cynamon lub ciepły szary). Pod oknem umieściłabym obecnie wersalkę, a w przyszłości rozkładany narożnik, najprawdopodobniej będzie trzeba go nieco wysunąć na środek pokoju, żeby mogli się Państwo bezkolizyjnie dostać do szafy.

Wygodny rozkładany narożnik

Jak wybrać rozkładaną kanapę lub narożnik

Co do stołu jadalnianego, to jest on trochę za duży, jak na tak wielofunkcyjny pokój. Lepiej by wyglądał stół o wymiarach 80 x 120 cm max i 4 krzesła do tego. Docelowo umieściłabym go po prawej stronie wchodząc do pokoju, krótszym bokiem niech będzie przystawiony do ściany. Jeśli jest jeszcze taka możliwość, to proponuję wyprowadzić kabel nad stół, aby zawiesić na nim fajną, designerską lampę. Jeżeli elektryka jest już rozprowadzona, to zamiast lampy wiszącej polecam wysoką lampę stojącą, z kloszem, który będzie sięgał nad stół.
Ponieważ okien jest dużo proponuje zawiesić w nich proste rolety rzymskie wykonane z delikatnego płótna dopasowane do kolorystyki wnętrza. Na oknach idealnie pasować będą doniczki-korytka z fajnymi kwiatami, np. storczykami, czy jakaś ciekawa chromowana podstawka, a w niej duże świece.

  Blat kuchenny imitujący stal

www.quadrat.pl

Może Cię zainteresować: