Strona główna » Rozkładane kanapy i narożniki idealne do małego mieszkania

Rozkładane kanapy i narożniki idealne do małego mieszkania

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Kolekcje Bizzarto to meble wypoczynkowe, tapicerowane, niektóre z nich rozkładane, co umożliwia używanie ich jako łóżka. Wiele osób kupuje rozkładane kanapy i narożniki z założeniem, że będą na nich spać codziennie.

Oczywiście jest taka możliwość, jednak należy pamiętać, że typowo sypialnianym meblem jest łóżko z wygodnym materacem. Z przyczyn oczywistych nie można porównywać komfortu spania na łóżku z materacem i na sofie czy kanapie.

Spis treści porady

Spanie na rozkładanej kanapie

Przy dłuższym użytkowaniu mogą pojawić się pewne zmiany w wyglądzie miękkich elementów mebli – pianek, spowodowane ich nierównomiernym użytkowaniem i miejscowym długotrwałym obciążaniem. Mebel wykorzystywany co noc do spania jest obciążony w jednym miejscu znacznie dłużej niż wtedy, gdy jest używany wyłącznie w ciągu dnia. Jest w dodatku obciążony nierównomiernie.
Takie zmiany pojawiają się również w przypadku materacy łóżkowych (również sprężynowych), stąd ich producenci zalecają wymianę materaca co 5-7 lat, a także częste obracanie i przekładanie go. Z oczywistych względów takie działanie w przypadku mebli tapicerowanych nie jest możliwe. Dlatego używając sofy czy kanapy do codziennego spania, należy się liczyć z takimi zmianami w wyglądzie kanapy czy narożnika. I nie ma na to wpływu jakość produktu – choć oczywiście im lepiej wykonany mebel, tym dłużej będzie służył.

Systemy rozkładania kanap

Do rozkładania kanapy stosuje się dwa systemy: wózek typu delfin albo automat sedaflex. Delfin jest standardowo mechanizmem, który umożliwia codzienne spanie. System sedaflex stosowany w niektórych kolekcjach Bizzarto (sofy Belmonte, Palermo) jest także mechanizmem umożliwiającym codzienne spanie. Stelaż jest specjalnie wzmocniony – można siadać w dowolnym jego miejscu, a materac (wykonany z pianki) ma 10 cm grubości.

Kanapy i narożniki z funkcją spania

Arezzo ma nowoczesną formę z pięknie wykończonymi boczkami oraz bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem jakim jest poręczna półka, która, dzięki stopniowemu mechanizmowi, zmienia się w wygodne oparcie, którego poziom pochylenia można regulować. Kolor drewnianej okleiny do wyboru, podobnie jak kolor i rodzaj materiału obiciowego. Do wyboru są dwie wielkości narożnika. Większy, oprócz funkcji spania (która opiera się na mechanizmie typu delfin), ma także wygodną szufladę na przykład na pościel. Wymiar większego narożnika 248x248x88 cm, pow. spania 204×140 cm .

Barra – prosta forma, która pasuje do wnętrz w różnych stylach. Jest to kolekcja modułowa więc kształt i wielkość mebla można dopasować do swoich potrzeb i wielkości Wnętrza. Dwa rodzaje boczków do wyboru – szersze i węższe wpływają na wygląd mebla, ułatwiają także dostosowanie mebla do mniejszych pomieszczeń. Zaletą narożnika pokazanego na zdjęciu jest uniwersalność – w każdej chwili, samodzielnie można zamienić stronę, z której znajduje się szezlong. Dzięki temu nie musimy bać się przemeblowania. Materiał obiciowy i kolor nóżek do wyboru. Funkcja spania – automat typu delfin. W szezlongu znajduje się przestronny pojemnik na pościel. Wymiar narożnika ze zdjęcia: 236x160x84, pow. spania 198×140 cm

Palermo
to kolekcja zwracająca uwagę wykończeniem. Oryginalne przeszycia tkaniny nawiązują do trendów. Zaokrąglone kształty obiecują wygodę wypoczynku. Delikatne nóżki (do wyboru metalowe lub drewniane w wielu barwach do wyboru) stanowią elegancką, nienarzucającą się ozdobą. Regulowane w systemie stopniowym zagłówki zwiększają komfort wypoczynku – dzięki nim można wygodnie oprzeć głowę, odciążając mięśnie karku. Modułowość kolekcji umożliwia dowolne zestawianie elementów. Mechanizmami funkcji spania są „delfin” lub automat sedaflex. Narożnik widoczny na zdjęciu ma wymiary: 235x165x76, pow. spania: 195 x 127 cm , natomiast sofa: 194 x 98 x 76 , pow. spania 133 x 186 cm..

  Kolory, gdy pokój, kuchnia i jadalnia są razem

Belmonte łączy klasykę i nowoczesność. Wyraźnie widoczne przeszycia stanowią jego ozdobę, szczególnie jeśli wybierzesz nici w barwie kontrastującej z obiciem. Na ciekawie wykończonym boczku można wygodne ułożyć rękę. Wysokie oparcie zapewnia wygodne oparcie dla głowy. Kolekcja Belmonte jest bardzo miękka i wygodna – odpoczynek na tych meblach zapewnia prawdziwy relaks. Ich dodatkową zaletą jest funkcjonalność – zarówno narożnik, jak i sofa mają funkcję spania. Narożnik posiada ponadto pojemnik na pościel. Mechanizmami funkcji spania są „delfin” (narożnik) lub automat sedaflex (sofa). Narożnik widoczny na zdjęciu ma wymiary: 230x164x97, pow. spania: 194×120 cm , natomiast sofa: 190 x 94 x 97 , pow. spania 133 x 186 cm.

Zdjęcia i oferta www.bizzarto.com

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.