Strona główna » Miejsce na telewizor – salony ciekawie urządzone

Płaskie ekrany LCD czy plazmy zdominowały rynek. W nowoczesnych mieszkaniach telewizor stał się jednym z elementów dekoracyjnych, dlatego wiele uwagi poświeća się urządzeniu w salonie ciekawie wyglądającego miejsca na telewizor.

Telewizor jest nieodłącznym elementem wyposażenia pokoju dziennego. Stawiane lub wieszane w aneksie wypoczynkowym coraz częściej telewizory tracą jednak rangę najważniejszego urządzenia. Tym bardziej, że popularne dziś płaskie ekrany pozwalają tak zamontować telewizor, by tworzył niemal jednolitą płaszczyznę ze ścianą. Zobaczmy kilka aranżacji:

Fioletowa ściana

Aneks wypoczynkowy wyznacza fioletowa ścianka z płyty gipsowo-kartonowej, która przechodzi w podwieszony sufit. Całość jest ujęta w „ramę” utworzoną przez elementy konstrukcyjne (słupy i podciąg) pozostałe po usunięciu ściany. Ważnym elementem dekoracyjnym jest też oświetlenie. W podwieszonym suficie zainstalowano lampki halogenowe, natomiast po obu stronach fioletowej ścianki z telewizorem – LED-y.
Intensywny fiolet i pomarańczowy kolor na kanapie nie kłócą się ze sobą. Są mocnym, efektownym elementem dekoracyjnym w pokoju z bielą na ścianach.

Pomiędzy oknami


W zaaranżowanym minimalistycznie wnętrzu kącik telewizyjny miał nie przyciągać uwagi. Sprzęt RTV mieści się więc w zabudowie z płyty gipsowo-kartonowej między oknami. Konstrukcja o prostej, geometrycznej formie została pomalowana na kolor ścian. Obita szarym filcem kanapa ma nietypową formę – z tyłu i po bokach znajduje się podłużna wnęka. Mebel ten zainspirował projektantkę, która zastosowała podobne wycięcia w górnej części telewizyjnej zabudowy, gdzie ukryto diody LED.

Na obracanej ścianie


Fornirowana ściana z płyty MDF, w której zainstalowano telewizor obraca się dookoła własnej osi. Dzięki temu telewizję można oglądać w jednym bądź drugim, sąsiednim pokoju. Ściankę ustawia się tak, by odgradzała kąt wypoczynkowy od przedpokoju lub umożliwiała wygodne przejście między tymi pomieszczeniami. Telewizor można całkowicie za frontami zainstalowanymi na specjalnych zawiasach.

Materiał pochodzi z

  Kolor mebli w jasnym salonie

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.