Strona główna » Miejsce do pracy w domu – wybierz kolor!

Miejsce do pracy w domu – wybierz kolor!

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Urządzając miejsce do pracy w domu, w równym stopniu powinniśmy zadbać o jego funkcjonalność, jak i estetykę aranżacji. Nie bez znaczenie sa kolory, jakie dominują w tej części mieszkania. Jakie więc kolory stosować w aranżacjach domowego biura?

Najlepiej, by miejsce do pracy umysłowej było w osobnym pokoju. Jeśli nie mamy takiej możliwości pamiętajmy, iż kącik taki można wyodrębnić w niemal każdym pomieszczeniu – w pokoju dziennym, w kuchni czy nawet w holu. Ważne, byśmy mogli w tym miejscu wyciszyć się i skupić uwagę.

Meble
Zrezygnujmy z bezosobowych, typowo biurowych mebli. Zwykłe biurko możemy zastąpić dużo oryginalniejszym sekretarzykiem czy nawet toaletką, bądź dizajnerskim stolikiem. Pamiętajmy o przegródkach, dodatkowych szafkach czy półeczkach, które są niezbędne do utrzymania porządku. Zadbajmy o wysmakowane, dekoracyjne dodatki – to one w dużej mierze wyznaczają styl aranżacji. Unikajmy jednak zbytniego ich nagromadzenia, może to bowiem rozpraszać uwagę.

Wybieramy kolory
Odpowiednio dobrane barwy, będą korzystnie oddziaływać na nasze samopoczucie, pozytywnie wpłyną na motywację i poprawią komfort pracy. Jak działają na nas kolory? Kolor żółty sprzyja wysiłkowi umysłowemu, logicznemu myśleniu, poprawia koncentrację; niebieski i zielony uspokajają i inspirują; czerwienie – dodają energii; odcień pomarańczowy – pobudza do pracy twórczej. Nie kierujmy się jednak wyłącznie oddziaływaniem koloru – wsłuchajmy się również w głos naszej intuicji. Wybierajmy te barwy, w otoczeniu których czujemy się komfortowo. Nie zapominajmy też, by kolorystyka miejsca do pracy współgrała z wystrojem całego mieszkania.

Poniżej propozycje aranżacji miejsca do pracy. Ściany zostały pomalowane farbami firmy Tikkurila Optiva (wydajność do 16 m2 z 1 litra przy jednokrotnym malowaniu;opakowania: 0,9 l; 2,7 l; 9 l; cena około 47 zł/0,9 litra)
Gdzie kupić?    http://www.tikkurila.pl/farby_dekoracyjne/gdzie_kupic/

  Stare meble - odnawiamy, malujemy

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.