Strona główna » Jak podzielić pokój – miejsce na łóżko i biurko
małe mieszkanie VOX

Jeżeli pokój ma pełnić funkcję i pokoju dziennego i sypialni, a czasem też gabinetu do pracy, dobrze jest wykorzystać możliwość podzielenia pokoju bez stawiania ścianek działowych czy generalnej przebudowy. Regał lub parawan dobrze zdają egzamin.

W małym mieszkaniu, kawalerce czy w pokoju młodzieżowym muszą być wydzielone aneksy, by wygodnie funkcjonować w takim pomieszczeniu. Sypialnia ukryta nieco za parawanem czy miejsce do pracy oddzielone regałem – to pomysły sprawdzone i znane.

Regał jako ścianka działowa

W serii mebli 4 You by VOX są ciekawe meble, którymi można urządzić małe mieszkanie lub pokój wielofunkcyjny. Na przykład regał dwustronny przybiera różne role w zależności od ustawienia i tego, czym wypełnimy jego półki – książkami czy pudłami, skrzynkami, segregatorami czy dekoracyjnymi drobiazgami. Na otwartym regale bardzo ważne jest utrzymanie porządku, bowiem rozrzucone w nieładzie przedmioty dadzą efekt chaosu i zamiast ładnego mebla będzie bałagan. Stąd praktycznym rozwiązaniem będą na pewno pudła – kolorowe, wzorami, stylistycznie dopasowane do mebli.

Pomysły na mini miejsce do pracy w małym mieszkaniu

Miejsce na biurko na poddaszu

W całej okazałości może prezentować się ustawiony z dala od ściany. Oryginalnie podzieli wielofunkcyjny pokój i pomoże wydzielić strefy np. biurową, salonową, sypialnianą. Do kompletu z tej samej serii 4 You by VOX są skrzynki – mogą tworzyć stoliki, siedziska czy mały regalik, ale postawione na regale tworzą z nim „układ idealny”, ponieważ są dopasowane do wielkości półek, w których pełnią rolę schowków, organizerów lub po prostu dekoracyjną.

Sypialnia za parawanem

Jeśli na regał nie ma miejsca lub zwyczajnie wolimy coś innego, to polecamy parawan. Jeszcze niedawno był dodatkiem zapomnianym, uważanym za niemodny, ale dziś wraca do łask. Parawan dobrze dzieli pomieszczenie, ale też dużą jego zaletą jest mobilność – bez problemu można go przenosić w różne miejsca małego mieszkania i wydzielać aneksy w miarę potrzeb. Parawany drewniane, wiklinowe, z tworzyw sztucznych – warte zastanowienia.

  Top 3 dzielnice w Warszawie, w których warto kupić mieszkanie

Zdjęcia : Meble VOX, Tchibo

Może Cię zainteresować: