Strona główna » Top 3 dzielnice w Warszawie, w których warto kupić mieszkanie

Top 3 dzielnice w Warszawie, w których warto kupić mieszkanie

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl
dekoracje ścienne

Rynek nieruchomości w Warszawie jest bardzo różnorodny. Osoby, które stoją przed koniecznością podjęcia jednej z najważniejszych i najtrudniejszych decyzji, jaką jest kupno mieszkania, mają twardy orzech do zgryzienia. Wszędzie bowiem pojawiają się kuszące oferty typu: atrakcyjne mieszkania na Mokotowie, zamieszkaj na zielonym Żoliborzu, kup nowe mieszkanie na Ochocie. W gąszczu tych propozycji można się pogubić. Warto zatem dowiedzieć się, w których dzielnicach w Warszawie faktycznie warto kupić mieszkanie, które spełni wszystko oczekiwania.

Klimatyczny Żoliborz

Żoliborz bezdyskusyjnie ma w sobie coś magicznego. Nie ma drugiej takiej dzielnicy w Warszawie, w której panuje tak niepowtarzalny i niedopowiedziany, nieodgadniony klimat. Żoliborz przyciąga wielbicieli zieleni, miłośników spacerów, spędzania czasu na świeżym powietrzu, klimatycznych kawiarenek oraz zabytków. Ci, którzy kochają kulturę docenią także ważne punkty kulturalne na mapie Warszawy. Cisza, spokój, harmonia, to wszystko czeka na osoby, które postanowią zamieszkać na Żoliborzu. To, co sprawia, że ta dzielnica jest wymieniana jako jedna z najważniejszych w rankingu miejsc, w których warto zamieszkać, to także doskonały dojazd. Nie jest tajemnicą, że ten aspekt jest w stolicy bardzo istotny. Fakt, że do poszczególnych zakątków Żoliborza możemy dojechać metrem, tramwajem, autobusem i samochodem zdecydowanie wpływa na to, że cieszy się on niesłabnącą popularnością kupujących i… deweloperów.

Ochota pełna zieleni

Ochota zawsze plasowała się na wysokich pozycjach w rankingach dzielnic w Warszawie, w których warto zamieszkać. Nie dziwi zatem fakt, że to właśnie na Ochocie powstaje tak duża ilość prestiżowych inwestycji, takich jak Niemcewicza 19. Dlaczego nabywcy interesują się nowymi mieszkaniami na Ochocie? Wpływ na to ma wiele czynników. Deweloperzy, którzy decydują się na realizację inwestycji właśnie w tej dzielnicy oferują szereg udogodnień, a sama dzielnica ma również wiele do zaoferowania. Nowe mieszkania na Ochocie zachwycają innowacyjnymi rozwiązaniami, estetyką. Otoczenie również wpływa na atrakcyjność tych nieruchomości. Zielone parki i tereny rekreacyjne, ogromna ilość punktów usługowych, handlowych, a także bliskość centrum sprawia, że nowe mieszkania na Ochocie cieszą się niesłabnącą popularnością. Miłośnicy sztuki znajdą tu swoje ulubione miejsca, takie jak Teatr Ochota czy Och-Teatr, a wielbiciele sportu docenią liczne trasy i szlaki rowerowe. Każdy znajdzie tu z całą pewnością coś dla siebie!

  Białe szafki kuchenne - jakie do nich kolory?

Mokotów pełen atrakcji

Mokotów jest jedną z największych i najbardziej zaludnionych dzielnic w Warszawie. Mieszkańcy cenią sobie życie w tej dzielnicy z wielu powodów. Pierwszym z nich jest doskonały dojazd. Do poszczególnych i, co warto podkreślić, wyjątkowo urokliwych zakątków Mokotowa, dotrzemy metrem, tramwajem, autobusem i oczywiście samochodem. Mokotów oferuje wiele atrakcji i zapewnia swym mieszkańcom wszystko, czego im potrzeba do życia. Znajdują się tu zarówno budynki użyteczności publicznej, jak i punkty zapewniające rozrywkę czy pyszne jedzenie. Lokali gastronomicznych jest tutaj naprawdę wiele. Zdecydowanie każdy znajdzie tu swój ulubiony lokal czy przytulną kawiarnię, do której chętnie będzie wracać. Miłośnicy wypoczynku na świeżym powietrzu z przyjemnością odwiedzą Park Dreszera czy park Morskie Oko. Ogromną popularnością cieszy się także słynne Pole Mokotowskie. Duża ilość zieleni, dobre połączenie komunikacyjne, liczne sklepy oraz punkty usługowe – to wszystko sprawia, że Mokotów jest zawsze na szczycie rankingu dzielnic, w których warto zamieszkać.

Każdy, kto stoi przed niełatwym zadaniem zakupu mieszkania, powinien kierować się przede wszystkim swoimi możliwościami finansowymi i indywidualnymi potrzebami. Zarówno nowe mieszkania na Ochocie, jak i Mokotowie czy Żoliborzu zachwycają swoją estetyką i przyciągają uwagę innowacyjnymi rozwiązaniami. Każda dzielnica kryje w sobie wiele zakątków i ma wiele zalet. Warto wszystko dokładnie sprawdzić, a decyzję dokładnie przemyśleć, by była ona trafna.

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.