Strona główna » Miejsce do pracy na poddaszu
Drzwi przesuwane Raumplus

Mamy sypialnię na poddaszu, ale ona służy tez jako miejsce do pracy. Jedyne miejsce na biurko jest pod skosem, naprzeciwko łózka. Nie chcemy zasypiać i budzić się patrząc na papiery i komputer na biurku. Jak zaaranżować takie miejsce do pracy na poddaszu?

Rzeczywiście nie jest dobrze jeżeli w miejscu takim jak sypialnia, która powinna się kojarzyć przede wszystkim z relaksem, wypoczynkiem, intymnością, jest miejsce do pracy. Wtedy usypiając myślimy czego jeszcze dziś nie zrobiliśmy, zaś budząc się patrzymy na biurko i już rano zastanawiamy się ile zadań musimy wykonać i czy zdążymy. A to z pewnością relaksowi nie sprzyja.

Nie dziwię się więc, że nie chcecie naprzeciwko łóżka mieć biurka i regałów z segregatorami i dokumentami. Skoro jednak poddasze i sypialnia to jedyne miejsce, gdzie można zaaranżować biurko, to polecam drzwi przesuwane. To rozwiązanie kojarzy się przede wszystkim z szafami wnękowymi, jednak takie drzwi mogą służyć również jako ruchoma ścianka działowa.

Taką zabudowę trzeba wykonać na zamówienie. I chodzi tu zarówno o system drzwi przesuwanych, jak i o meble typu biurko, półki, regały. Oczywiście można spróbować znaleźć gotowe mebel pasujące wymiarem do skosu na poddaszu, jednak nie będzie to wyglądało tak estetycznie, jak w przypadku zabudowy na wymiar.

Wadą miejsca do pracy usytuowanego tak jak u państwa jest brak dostępu światła dziennego. Dlatego trzeba szczególnie zadbać o dobre oświetlenie biurka.

Czy różni się LED od halogenu

Co to jest barwa światła

Do pracy najlepsze będą świetlówki, halogeny lub LED-y dające światło tzw. chłodne, przypominające światło dzienne (ok. 4000 K).

A przy okazji – proszę spojrzeć jak ciekawie i funkcjonalnie można wykorzystać w innych miejscach systemy drzwi przesuwanych – na zdjęciach u góry.

Zdjęcia Raumplus www.raumplus.com

  Dobre mieszkanie dla rodziny – na co zwrócić uwagę

Może Cię zainteresować: