Strona główna » Miejsce do pracy na poddaszu
Drzwi przesuwane Raumplus

[paragraph]Mamy sypialnię na poddaszu, ale ona służy tez jako miejsce do pracy. Jedyne miejsce na biurko jest pod skosem, naprzeciwko łózka. Nie chcemy zasypiać i budzić się patrząc na papiery i komputer na biurku. Jak zaaranżować takie miejsce do pracy na poddaszu?[/paragraph]

Rzeczywiście nie jest dobrze jeżeli w miejscu takim jak sypialnia, która powinna się kojarzyć przede wszystkim z relaksem, wypoczynkiem, intymnością, jest miejsce do pracy. Wtedy usypiając myślimy czego jeszcze dziś nie zrobiliśmy, zaś budząc się patrzymy na biurko i już rano zastanawiamy się ile zadań musimy wykonać i czy zdążymy. A to z pewnością relaksowi nie sprzyja.

Nie dziwię się więc, że nie chcecie naprzeciwko łóżka mieć biurka i regałów z segregatorami i dokumentami. Skoro jednak poddasze i sypialnia to jedyne miejsce, gdzie można zaaranżować biurko, to polecam drzwi przesuwane. To rozwiązanie kojarzy się przede wszystkim z szafami wnękowymi, jednak takie drzwi mogą służyć również jako ruchoma ścianka działowa.

Taką zabudowę trzeba wykonać na zamówienie. I chodzi tu zarówno o system drzwi przesuwanych, jak i o meble typu biurko, półki, regały. Oczywiście można spróbować znaleźć gotowe mebel pasujące wymiarem do skosu na poddaszu, jednak nie będzie to wyglądało tak estetycznie, jak w przypadku zabudowy na wymiar.

Wadą miejsca do pracy usytuowanego tak jak u państwa jest brak dostępu światła dziennego. Dlatego trzeba szczególnie zadbać o dobre oświetlenie biurka.

[zobaczp] Czy różni się LED od halogenu

Co to jest barwa światła[/zobaczp]

Do pracy najlepsze będą świetlówki, halogeny lub LED-y dające światło tzw. chłodne, przypominające światło dzienne (ok. 4000 K).

A przy okazji – proszę spojrzeć jak ciekawie i funkcjonalnie można wykorzystać w innych miejscach systemy drzwi przesuwanych – na zdjęciach u góry.

  Dobre mieszkanie dla rodziny – na co zwrócić uwagę

Zdjęcia Raumplus www.raumplus.com

Może Cię zainteresować: