Strona głowna NieruchomościKupujesz - sprzedajesz Dobre mieszkanie dla rodziny – na co zwrócić uwagę

Dobre mieszkanie dla rodziny – na co zwrócić uwagę

przez pytanieomieszkanie

[paragraph]Podjęliście decyzję o zakupie własnego mieszkania od dewelopera? To dobra wiadomość – w końcu każdy chce mieszkać na swoim, a przy obecnych cenach wynajmu nieruchomości zakupienie własnego „M” jest tym bardziej przyszłościową decyzją.[/paragraph]
Gdy w rodzinie są już dzieci albo planujecie je w najbliższym czasie, warto wybierać takie nowe mieszkania – Warszawa Mokotów, Bielany, Żoliborz, które będą miały w okolicy odpowiednią infrastrukturę przystosowaną do potrzeb rodzin. Na co powinno się zwrócić uwagę?

Mieszkanie dla rodziny – żłobki, przedszkola i szkoły

To chyba jedna z głównych kwestii, na którą powinni zwrócić uwagę rodzice – w takiej sytuacji nie ma potrzeby dojazdów na drugi koniec miasta, co pochłania zarówno czas, jak i pieniądze. Oczywiście alternatywnym rozwiązaniem są żłobki, przedszkola i szkoły położone na drodze z domu do pracy, niemniej jednak nie zawsze jest to dobry wybór na dłuższy czas – może pojawić się konieczność zmiany pracy.

Mieszkanie dla rodziny – centra handlowe i sklepy

Sklepy położone w pobliżu mieszkania to następny atut dobrze zlokalizowanego osiedla mieszkaniowego. Najlepiej, aby w okolicy znajdowały się ulubione sklepy – dyskonty, delikatesy, hipermarkety. Centra handlowe z taka infrastruktura jak kina czy kawiarnie i restauracje tez są mile widziane – wtedy wyjście do kina czy na rodzinny obiad nie będzie wyprawą i jazdą z korkach, a tylko czystą przyjemnością.

Mieszkanie dla rodziny – place zabaw dla dzieci

Coraz więcej deweloperów realizujących nowe osiedla mieszkaniowe, buduje również place zabaw dla najmłodszych mieszkańców. Często to duże i kolorowe place, które będą dla maluchów prawdziwym rajem.

Mieszkanie dla rodziny – tereny zielone

Warto też zwrócić uwagę na dostępność terenów zielonych w okolicy – parki, skwery, trasy spacerowe i rowerowe to duży plus, ponieważ wtedy pójście na spacer, jazda na rowerze czy urządzenie pikniku rodzinnego będą jeszcze łatwiejsze.

  Jak dobrze wybrać okap

Przystanki komunikacji miejskiej

Plusem będzie ponadto dostępność przystanków komunikacji miejskiej – metra, autobusów, tramwajów w okolicy osiedla. W sytuacji, gdy nie ma się do dyspozycji samochodu, dojazd do celu nie będzie problemem, także dla dziecka, które będzie dojeżdżało samodzielnie do szkoły.
Zatem jeżeli poszukujecie nowego mieszkania w Warszawie dla całej rodziny, pamiętajcie o tych kwestiach!

Może Cię zainteresować: