Strona główna » Dobre mieszkanie dla rodziny – na co zwrócić uwagę

Dobre mieszkanie dla rodziny – na co zwrócić uwagę

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Podjęliście decyzję o zakupie własnego mieszkania od dewelopera? To dobra wiadomość – w końcu każdy chce mieszkać na swoim, a przy obecnych cenach wynajmu nieruchomości zakupienie własnego „M” jest tym bardziej przyszłościową decyzją.
Gdy w rodzinie są już dzieci albo planujecie je w najbliższym czasie, warto wybierać takie nowe mieszkania – Warszawa Mokotów, Bielany, Żoliborz, które będą miały w okolicy odpowiednią infrastrukturę przystosowaną do potrzeb rodzin. Na co powinno się zwrócić uwagę?

Mieszkanie dla rodziny – żłobki, przedszkola i szkoły

To chyba jedna z głównych kwestii, na którą powinni zwrócić uwagę rodzice – w takiej sytuacji nie ma potrzeby dojazdów na drugi koniec miasta, co pochłania zarówno czas, jak i pieniądze. Oczywiście alternatywnym rozwiązaniem są żłobki, przedszkola i szkoły położone na drodze z domu do pracy, niemniej jednak nie zawsze jest to dobry wybór na dłuższy czas – może pojawić się konieczność zmiany pracy.

Mieszkanie dla rodziny – centra handlowe i sklepy

Sklepy położone w pobliżu mieszkania to następny atut dobrze zlokalizowanego osiedla mieszkaniowego. Najlepiej, aby w okolicy znajdowały się ulubione sklepy – dyskonty, delikatesy, hipermarkety. Centra handlowe z taka infrastruktura jak kina czy kawiarnie i restauracje tez są mile widziane – wtedy wyjście do kina czy na rodzinny obiad nie będzie wyprawą i jazdą z korkach, a tylko czystą przyjemnością.

Mieszkanie dla rodziny – place zabaw dla dzieci

Coraz więcej deweloperów realizujących nowe osiedla mieszkaniowe, buduje również place zabaw dla najmłodszych mieszkańców. Często to duże i kolorowe place, które będą dla maluchów prawdziwym rajem.

  Różowy kolor w mieszkaniu - elegancja czy kicz

Mieszkanie dla rodziny – tereny zielone

Warto też zwrócić uwagę na dostępność terenów zielonych w okolicy – parki, skwery, trasy spacerowe i rowerowe to duży plus, ponieważ wtedy pójście na spacer, jazda na rowerze czy urządzenie pikniku rodzinnego będą jeszcze łatwiejsze.

Przystanki komunikacji miejskiej

Plusem będzie ponadto dostępność przystanków komunikacji miejskiej – metra, autobusów, tramwajów w okolicy osiedla. W sytuacji, gdy nie ma się do dyspozycji samochodu, dojazd do celu nie będzie problemem, także dla dziecka, które będzie dojeżdżało samodzielnie do szkoły.

Zatem jeżeli poszukujecie nowego mieszkania w Warszawie dla całej rodziny, pamiętajcie o tych kwestiach! Przykładowe oferty można znaleźć na: www.marvipol.pl

Może Cię zainteresować: