Strona główna » Inteligenta armatura do kuchni

Inteligenta armatura do kuchni

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Inteligentna armatura do kuchni Oras Optima ma dwa sposoby uruchamiania wody – klasyczny poprzez uchwyty i bezdotykowy, działający za pomocą elektronicznego sensora. Bateria jest dostępna również w modelu z wyświetlaczem pokazującym temperaturę wody.

Linię baterii Optima zaprojektowano tak, by były wygodne i jednocześnie ekologiczne.Baterię kuchenną można uruchomić na dwa sposoby: manualnie – poprzez dwa oddzielne uchwyty do ciepłej i zimnej wody, ale także bezdotykowo za pomocą sensora. To wygodne rozwiązanie, szczególnie w kuchni, gdzie często mamy zabrudzone ręce np. mąką i nie chcemy dotykać kranu.

Uchwyty zakończone są antypoślizgowym szarym materiałem, ułatwiającym sterowanie. Nie bez przyczyny też gorącą wodę uruchamia się innym uchwytem niż zimną. Choć popularne są obecnie baterie jednouchwytowe, to w kuchni dużo wygodniej korzysta się z tych klasycznych kranów. Gotując bardzo często potrzebujemy  zupełnie zimnej lub gorącej wody, dlatego ich oddzielne uruchomienie jest tak przydatne.

Ekologicznie i inteligentnie
10 proc. zużywanej w domach wody wykorzystujemy w kuchni na zmywanie i gotowanie. Dlatego armatura zaprojektowana z myślą o rozsądnym jej zużyciu może w łatwy  sposób pomóc oszczędzać. Szczególnie w tych mieszkaniach, gdzie z powodu małej kuchni nie ma miejsca by zamontować oszczędzającą wodę zmywarkę. Najbardziej ekologiczne są obecnie baterie bezdotykowe. Strumień uruchamiany jest jedynie po przesunięciu dłoni do kranu, a woda ma od razu optymalną siłę i temperaturę. Elektroniczne sterowanie wodą w nowej kuchennej baterii Oras Optima pozwala szybko opłukać dłonie (2 sekundy). W czasie takiego użycia wykorzystamy zaledwie ok. 400 ml wody, podczas gdy w klasycznym kranie, zanim ustawimy odpowiednią temperaturę i strumień, będzie to dużo więcej.

W funkcji bezdotykowej w razie potrzeby temperaturę wody można zmienić, przekręcając pierścień znajdujący się pomiędzy korpusem, a wylewką baterii. Funkcję bezdotykową można też wyłączyć.

Nowy model baterii kuchennej Oras ma wysoką (29,4 cm) obrotową wylewkę. Kąt obrotu jest ustawiony fabrycznie na 120°, można go jednak ustawić na 60 czy 80° lub zupełnie unieruchomić kran.

  Stalowe zlewy - odwracalne

Bateria dostępna jest w modelu klasycznym lub z elektronicznym wyświetlaczem pokazującym temperaturę i systemem ostrzegania przed zbyt gorącą wodą. Armatura posiada dodatkowe inteligentne rozwiązania m.in. wbudowaną diodę sygnalizującą zużycie baterii zasilającej kran, a także specjalną blokadę przydatną podczas czyszczenia kranu (fotokomórka nie uruchamia wypływu wody). Dostępna jest również wersja baterii z zaworem do zmywarki. 

Bateria kuchenna Oras Optima jest wyposażona w aerator napowietrzający strumień wody i filtry siatkowe. Przepływ wody na poziomie 12 l/min. Zasilanie: 2×1,5 V baterie litowe.

Cena: 1960 zł, wersja z zaworem do zmywarki 2335 zł

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.