Strona główna » Indukcja od Beko

Indukcja od Beko

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Wydajne płyty indukcyjne BEKO

Indukcyjne płyty grzejne to jeden z najnowszych trendów wyposażenia kuchni. Świetnie komponują się z zabudowami kuchennymi, także typu wyspowego. Urządzenia te spodobają się zwłaszcza zwolennikom minimalizmu – całe urządzenie to gładka, czarna powierzchnia.

Nie ma żadnych wystających palników, ani niepotrzebnych gałek, czy pokręteł. Sterowanie nią odbywa się poprzez czujniki sensorowe reagujące na dotyk. Jak dotąd ten opis pasuje także do płyt ceramicznych, jednak płyty indukcyjne mają zupełnie inną zasadę działania…

A może tradycyjne płyty ceramiczne?

W tradycyjnych płytach ceramicznych podgrzane zostaje całe pole grzejne i całe naczynie. W płytach indukcyjnych dzięki wykorzystaniu działania pola magnetycznego podgrzewane jest jedynie dno naczynia, a ciepło wytwarzane jest tylko tam, gdzie jest potrzebne.

Dzięki temu płyty indukcyjne są bardzo efektywne, a gotowane na nich potrawy zostają podgrzane szybciej i przy użyciu mniejszej ilości energii niż potrzebowałyby do tego tradycyjne ceramiczne płyty grzejne. Proces podgrzewania możemy jeszcze skrócić używając funkcji booster, która w płytach BEKO jest dostępna dla każdego z czterech pól grzejnych. Kolejnymi zaletami płyt grzejnych jest możliwość dość dokładnej regulacji mocy grzania
i szybsza reakcja na zmianę mocy.

Do oferty BEKO dołączyły dwa modele płyt indukcyjnych o standardowej szerokości wynoszącej 60 cm. Klienci mogą wybrać model HII 64400T lub HII 64401T, które różnią się przede wszystkim mocą pól grzejnych. Oba modele wyposażone są w blokadę, która uniemożliwi dzieciom ich przypadkowe włączenie.

Mają też automatyczny wyłącznik, który zadziała, gdy przez przypadek włączymy płytę ale nie ustawimy poziomu mocy oraz kiedy z garnka wyleje się nam gotująca się ciecz. W obu płytach możemy skorzystać ze wbudowanego timera oddzielnego dla każdego pola grzejnego, który pozwala ustawić odpowiedni czas dla kilku innych potraw przygotowywanych równocześnie. Każde pole posiada oddzielną, dziewięciostopniową regulację mocy.

  Pierwszy piekarnik indukcyjny na naszym rynku

Płyty indukcyjne, podobnie jak wszystkie produkty BEKO przeznaczone do zabudowy, są objęte bezpłatną pięcioletnią gwarancją.

Specyfikacja techniczna BEKO HII 64401T

Typ indukcyjna
Sterowanie sensorowe
Wskaźnik ciepła resztkowego tak
Timer tak, na każde pole
Ilość pól 4
Ilość poziomów mocy 9
Booster tak
Moc pola PL (kW) 1,8 – 2,5 (booster), 180 mm
Moc pola PP (kW) 1,4 – 1,8 (booster), 145 mm
Moc pola TL (kW) 1,4 – 1,8 (booster), 145 mm
Moc pola TP (kW) 1,8 – 2,5 (booster), 180 mm
Automatyczny wyłącznik tak
Szerokość 60 cm

Cena 2399 zł

Specyfikacja techniczna BEKO HII 64400T
Typ indukcyjna
Sterowanie sensorowe
Wskaźnik ciepła resztkowego tak
Timer tak
Ilość pól 4
Ilość poziomów mocy 9
Booster tak
Moc pola PL (kW) 1,8 – 2,5 (booster), 180 mm
Moc pola PP (kW) 1,4 – 1,8 (booster), 145 mm
Moc pola TL (kW) 1,4 – 1,8 (booster), 145 mm
Moc pola TP (kW) 2,2 – 3,2 (booster), 210 mm
Automatyczny wyłącznik tak
Szerokość 60 cm
Cena 2299 zł

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.