Strona główna » Grzejniki dla alergika

Grzejniki dla alergika

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Mieszkanie dla alergika musi być dobrze przygotowane przede wszytskim na dokładne sprzątanie. W zwykłych grzejnikach zbiera kurz i trzudno go usunąć. Dlatego najlepiej instalować grzejniki drabinkowe (łazienkowe) lub ogrzewanie podłogowe.

W domu alergika nie powinno być wykładzin, grubych dywanów, ciężkich zasłon oraz zbyt wielu mebli tapicerowanych. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że ogromny wpływ na komfort życia alergika ma także sposób ogrzewania pomieszczeń. Wraz z cyrkulacją ciepłego powietrza rozprzestrzeniają się zanieczyszczenia wywołujące alergie. Zakurzone grzejniki są jedną z przyczyn dyskomfortu osób z alergią. Wewnątrz standardowych grzejników płytowych znajdują się  elementy konwekcyjne z profilowanej blachy, które nagrzewając się oddają ciepło do pomieszczenia. Wnętrze grzejnika płytowego ze względu na jego budowę jest niedostępne i trudne do wyczyszczenia. Ciepłe powietrze unoszące się z grzejnika powoduje rozprzestrzenianie się zanieczyszczeń. 

Dobrym pomysłem są grzejniki łazienkowe – tu  elementem grzewczym są rurowe kolektory, które z łatwością można oczyścić z kurzu przy pomocy wilgotnej szmatki. Pomimo nazwy grzejniki łazienkowe można stosować nie tylko w łazienkach. Np. model grzejnika Mauritius firmy PURMO jest bardzo wydajny, a przy tym służy jako elegancka ścianka działowa (na zdjęciu). Wyposażenie dodatkowe z oferty Purmo umożliwia przekształcenie grzejnika w wygodny wieszak na kurtki w przedpokoju lub ściereczki w kuchni. Dostępne są różne wymiary i kolory grzejników łazienkowych, więc nadaja się też do nietypowych miejsc, np. przy schodach lub w wąskim korytarzu.

Podłogówka dla alergika
Bardzo dobrym rozwiązaniem w mieszkaniu alergika jest ogrzewanie podłogowe. Ogrzewanie podłogowe zapewnia najzdrowszy dla człowieka rozkład temperatury w pomieszczeniu. Dla naszego organizmu najlepiej jest, jeśli cieplejsze powietrze jest w okolicy nóg, a chłodniejsze – na poziomie głowy. Dodatkowo w pomieszczeniach ogrzewanych przez „podłogówkę” powietrze nie jest tak suche, jak w tych ogrzewanych tradycyjną metodą. A czym wyższa wilgotność powietrza, tym mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia chorób układu oddechowego. Co najważniejsze dla alergików, ogrzewanie podłogowe nie powoduje także unoszenia się kurzu. Z punktu widzenia komfortu domowników ciepła podłoga ma niebagatelne znaczenie w pomieszczeniach wykładanych płytkami z gresu lub z kamienia. Te materiały najłatwiej jest utrzymać w czystości, dlatego najlepiej sprawdzają się w pomieszczeniach przystosowanych dla osób z alergią. 

  Grzejniki i dobry design

Grzejnik Mauritius pokazany na zdjeciu kosztuje od 1685 zł do 3168 zł netto (moc od 863 do 2560 W)
www.purmo.pl

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.