Strona główna » Grzejniki i dobry design

Firma ENIX – producent luksusowych i klasycznych grzejników do centralnego ogrzewania, od lat współpracuje z uznanymi pracowniami projektowymi. Dzięki tej współpracy powstają ciekawe wzory, które poddane precyzyjnej obróbce technologicznej znajdują swój finał w postaci niezwykle oryginalnych form.

Takie grzejniki nie tylko spełniają podstawową funkcję ogrzewania pomieszczeń, ale doskonale ozdabiają wnętrze nadając mu niepowtarzalny charakter i nowoczesną elegancję.

Poziomy grzejnik Madera

Grzejnik Madera z kolekcji Design nie boi się zestawienia ze słynną ikoną designu: fotelem Charlesa & Ray Eamesów – Lounge Chair & Ottoman. Grzejnik zajmując nieomal całą powierzchnię ściany pod oknem przyciąga uwagę dużą, dekoracyjną płaszczyzną o lekko zaokrąglonych krawędziach kolektorów w srebrzystym odcieniu. Prostota, zdecydowany rysunek poziomych linii i elegancki detal, jakim jest chromowany zawór, pozwalają na montowanie tego grzejnika nawet w eleganckich salonach.
Grzejnik Madera – wymiary: wys. 471/615 mm, szer. 600/1000/1400/1800/2200 mm, głęb. 90 mm

Podłużny grzejnik Sorento

Równie atrakcyjny design ma podłużny grzejnik Sorento o geometrycznym wykończeniu krawędzi. Patrząc z pewnej perspektywy na niejako zbiegające się w punkcie wiązki równoległych linii metalowych profili możemy ulec złudzeniu ruchu. Dlatego ta dynamiczna w wyrazie forma doskonale zaprezentuje się we wnętrzach nowoczesnych. Do urządzenia można oczywiście dobrać chromowane zawory, które korzystnie wpłyną na estetykę wykończenia.
Grzejnik Sorento – wymiary: wys. 486/600, szer. 600/1000/1400/1800/2200, głęb. 81 mm.

Pionowy grzejnik Memfis

Dla zwolenników pionowych rozwiązań jest model Memfis. Ze względu na gabaryty i parametry grzewcze nadaje się do ogrzewania dużych powierzchni, np. przedpokoju.

Razem z salonowym grzejnikiem Madera tworzy harmonijną aranżacyjnie, spójną wzorniczo całość. Chromowany zawór oraz estetyczne, biżuteryjne wieszaki jeszcze bardziej podkreślają jego reprezentacyjną rolę. Wygoda, doskonałe parametry techniczne, oryginalna forma – tym właśnie powinien charakteryzować się najlepszy design. Takie właśnie są grzejniki Enix, które łączą funkcjonalizm i perfekcyjne wykonanie z pięknem przedmiotu.
Grzejnik Memfis – wymiary: wys. 1800/2000 mm, szer. 420/516/615 mm, głęb. 85 mm

  Hello Kity na panelach do pokoi dziecięcych

www.enix.pl

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.