Strona główna » Grzejniki, które automatycznie obniżają temperaturę, gdy nikogo nie ma

Grzejniki, które automatycznie obniżają temperaturę, gdy nikogo nie ma

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl
Grzejnik Oniris podłużny

W sytuacji, gdy nikogo nie ma w domu grzejnik automatycznie obniży temperaturę w pomieszczeniu, a podniesie ją przed naszym powrotem do domu. Dodatkowo urządzenie potrafi samoczynnie obniżać temperaturę, gdy śpimy.

Takie grzejniki proponuje firma Atlantic. Urządzenia są wyposażone w inteligentne sterowanie, dzięki czemu wiedzą kiedy się włączyć i wyłączyć.

Grzejniki Atlantis z czujnikami, które automatycznie obniżają temperaturę w pomieszczeniach

Jak działają automatyczne grzejniki?

Przykładowo:
1. Zaraz po naszym wyjściu z domu o godz. 7:00 grzejnik sam wyłącza się – obniżając temperaturę do 16,5 st.C.
2. Zanim wrócimy – włącza się, aby odpowiednio nagrzać pomieszczenie.
3. W momencie naszego powrotu o 17:00 temperatura wynosi 20 st.C.
4. Gdy zapadnie noc i będziemy spać, grzejnik także obniży temperaturę – w celu oszczędności energii, jak i zdrowszego snu.

Grzejnik sam wie, kiedy obniżać i podwyższać temperaturę, dzięki inteligentnemu sterowaniu, a także dzięki czujnikom ruchu i światła.
1. Czujnikowi ruchu
Za pomocą detektora ruchu urządzenie Atlantic rozpoznaje czas obecności i nieobecności w mieszkaniu, a następnie zapamiętuje rytm naszego życia. Co tydzień dane te są weryfikowane i analizowane. Dzięki temu grzejnik włącza się przed powrotem użytkowników do domu, tak aby zapewnić komfortową temperaturę, gdy wrócą. Natomiast w czasie, gdy sensor nie wykryje ruchu, gdyż domownicy są w pracy lub szkole, temperatura jest obniżana, a my oszczędzamy na rachunkach za ogrzewanie.

2. Czujnikowi światła
Utrzymywanie tej samej temperatury w ciągu nocy, jaką mamy w ciągu dnia jest nieuzasadnione – zarówno z punktu widzenia zdrowia, jak i zużycia energii. Dlatego grzejniki wyposażono w detektory światła, dzięki którym samoczynnie obniżają temperaturę, gdy śpimy.

Urządzenia potrafią planować nieobecność użytkowników, jednak umieją także dostosować się do nieprzewidzianych sytuacji – wbudowany sensor ruchu pozwala zarejestrować wcześniejszy powrót do domu. Dzięki temu szybko nagrzewa pomieszczenie po naszym powrocie.

  Jak urządzić stylowy salon?

Oszczędność energii

Dzięki inteligentnemu sterowaniu i czujnikom, możemy zaoszczędzić 45% kosztów ogrzewania elektrycznego. Przykładowo, dla domu o powierzchni 70 metrów kw., który został zbudowany pomiędzy 1975 a 1988 r. oszczędność w skali roku, w porównaniu do grzejnika konwekcyjnego, wyniesie 914 zł.

Aplikacja mobilna

Zdalnie można zarządzać pracą urządzeń przy użyciu aplikacji mobilnej Cozytouch, która pozwala na:
– rozbudowaną kontrolę parametrów pracy
– analizę zużycia energii i kosztów (kwot oszczędzonych na ogrzewaniu).

Dzięki aplikacji cały czas mamy możliwość wprowadzenia zmian i uniknięcia niepotrzebnych strat energii, gdy jesteśmy z dala od domu. Chodzi np. o sytuacje, gdy po wyjeździe na wakacje zapomnimy wyłączyć ogrzewanie czy musimy zostać dłużej w delegacji.

Sterownik Cozytouch Pass łączy się szeregowo z danym urządzeniem lub grupą urządzeń. Może on obsłużyć do 15 urządzeń połączonych ze sobą w jednej strefie. Wówczas wszystkie urządzenia połączone ze sobą, w obiegu szeregowym lub równoległym, będą wykonywały te same polecenia – przesyłane za pośrednictwem sterownika.

więcej na www.atlantic-polska.pl

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.