Strona główna » Mikromieszkanie, czyli 25 metrów kwadratowych

Mikromieszkanie, czyli 25 metrów kwadratowych

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Mikromieszkanie powstało jako projekt na konkurs architektoniczny „MINImum powierzchni, MAXImum funkcjonalności” współorganizowanego przez Ceramikę Paradyż. To projekt 25-metrowego mieszkania wykonany przez Piotra Skorupskiego ze Studia Architektury. Zostanie zrealizowany we wrocławskiej inwestycji Minimaxy.

Według raportu „Mieszkania przyszłości. Czynniki zmian i trendy 2018” (wg Infuture Hatalska Foresight Institute) najbardziej pożądane będą – już teraz popularne – niewielkie, kompaktowe mieszkania typu kawalerka. Aby wesprzeć innowacyjne pomysły architektów w tym obszarze, zorganizowano konkurs „MINImum powierzchni MAXImum funkcjonalności”, w którym architektom wnętrz postawiono wyzwanie – zaprojektować wnętrze 25-metrowego mieszkania z antresolą. Metamorfoza małej łazienki

25 metrów z antresolą

Mikroapartament na 25 metrach – projekt PIOTR SKORUPSKI

Zaprojektowano kameralną przestrzeń wyróżniającą się nie tylko pod względem estetycznym, ale też funkcjonalnym. W zależności od potrzeb można ją przearanżować. Realizacja komfortowego i pięknego wnętrza była możliwa m.in. dzięki wykorzystaniu materiałów wykończeniowych Ceramiki Paradyż.
W projekcie wykorzystano geometryczne, czarno-białe płytki z kolekcji Modern, która idealnie wpisuje się w zwycięski projekt, ponieważ wyróżnia się on nowoczesnym charakterem oraz odpowiada na wyzwania, jakie stoją przed mieszkaniami przyszłości. Ważne jest, aby nawet na małej przestrzeni zmieścić wszystkie potrzebne funkcje, a we wnętrzu urzeczywistnić swój własny styl – mówi Tomasz Popielawski, rzecznik prasowy Ceramiki Paradyż.

Projekt „Minimalistyczny loft z grafiką” zostanie zrealizowany w czwartym kwartale 2019 roku, a 11 grudnia 2019 roku odbędzie się dzień otwarty, podczas którego będzie można zobaczyć gotowe mikromieszkanie w inwestycji Minimaxy we Wrocławiu.
Zauważalny trend budowania mikroapartamentów w miastach wynika bezpośrednio ze stylu życia ich mieszkańców. Żyjemy coraz bardziej dynamicznie, a większość czasu spędzamy poza domem. W gęsto zabudowanych metropoliach często świadomie decydujemy się na mniejsze mieszkania, kawalerki, które możliwie najpełniej odpowiedzą na nasze potrzeby. Rozwiązaniem na wyzwania współczesności są właśnie mikromieszkania, które sprawdzają się zarówno w przypadku singli, jak i par.

  Bezpieczna kuchnia - bezpieczne dzieci

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.