Grzejnik łazienkowy na ręcznik

przez pytanieomieszkanie

W przypadku zdecydowanej większości grzejników elektrycznych, rozłożenie na nich ręcznika spowoduje zakrycie otworów wylotowych, którymi ciepło wydostaje się z urządzenia do łazienki. W tej sytuacji, ciepło zostaje wykorzystane do wysuszenia ręcznika, a nie ogrzania łazienki.

Konstruktorzy w fabryce Atlantic wyposażyli grzejnik Organza w boczne otwory wylotowe, które zapewniają wydostawanie się ciepła spod ręcznika i ogrzewanie łazienki. Są one podstawą działania Duo System, czyli dwutorowego rozprowadzania ciepła,

który jest patentem firmy i umożliwia utrzymanie w łazience temperatury na żądanym poziomie, mimo, że na grzejniku suszy się ręcznik.

Oprócz tego ten model grzejnika łazienkowego ma też system ASP przeciwdziałający cyrkulacji kurzu. Dzięki niemu w ogrzewanym pomieszczeniu nie unosi się kurz, ani nie osiada w bezpośrednim otoczeniu urządzenia, co jest korzystne dla alergików i astmatyków. Cyfrowy termostat temperatury ma trzy zakresy pracy tj. Komfort (10-28 st. C.), Eko (Komfort pomniejszony o 3,5 st. C.), a także Antyzamarzanie (7 st. C.). Blokada ustawień termostatu daje nam pewność, że dziecko nie będzie samo przestawiało temperatury urządzenia.

Grzejnik łazienkowy ze szkłem

Niskotemperaturowy, płytowy element grzewczy grzejnika, który wykonany został ze szkła hartowanego, pokryty jest cienkowarstwowo folią grzewczą. Taka budowa zapewnia więc nie tylko odpowiednie ogrzewanie, ale i ciekawy wygląd. Warto dodać, że szkło SGG Securit, którego użyto do wykonania grzejnika jest tak wytrzymałe, że wykorzystuje się je do produkcji okien antywłamaniowych.

Szklana Organza pasuje do bardzo nowoczesnej łazienki inspirowanej stylem high-tech, gdzie króluje szkło i stal oraz geometryczne formy. Najlepiej gdyby na ścianie w takiej łazience, były płytki lub panele szklane w czarnym kolorze, a na podłodze biały gres. Kabina prysznicowa, w wersji bez brodzika, powinna być wykonana z gładkiego, zupełnie przezroczystego szkła.
Grzejnik dobrze zaprezentuje się również na ścianie, na której położony jest dekoracyjny tynk lub gips, w kolorze bordowym. Ważnym motywem w takiej łazience powinno być ciemnobrązowe drewno, które będzie odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią.

  Grzejnik z oświetleniem - Mango Light

Cena grzejnika Organza to 690 zł za wersję 1600 W lub 4305 zł za 1750 W

zdjęcia Atlantic

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę