Szafki kuchenne – wyposażenie

Punktem wyjścia do zaprojektowania kuchni przez projektanta musi być wywiad z domownikami, bowiem zupełnie inaczej projektuje się kuchnię dla singla, a inaczej dla rodziny. – podkreśla Krzysztof Wirchomski, właściciel firmy wykonującej m.in. meble kuchenne.

To funkcje kuchni w dużej mierze determinują rozkład mebli i sprzętów, dobór materiałów, a także wyposażenie półek i szuflad składających się na zabudowę kuchenną. Podczas prac projektowych należy postawić na najwyższą jakość produktów, która gwarantuje trwałości i odporności na codzienną eksploatację. Nie należy zapominać również o ergonomii, bo jakiekolwiek niedopatrzenia w tej dziedzinie będą uciążliwe dla domowników przez wiele lat.

Trójkąt roboczy w kuchni

Tzw. trójkąt roboczy w kuchni tworzą: płyta grzejna, lodówka i zlewozmywak. Sprzęty te są najważniejsze przy wszelkich pracach w kuchni. Ergonomia nakazuje, aby wszystkie potrzebne akcesoria znajdowały się w obrębie trójkąta roboczego.

 

Uwaga ta odnosi się w szczególności do naczyń, zastawy, sztućców i pojemników z przyprawami. Dzięki temu podczas przygotowywania potraw wszystko będziemy mieli pod ręką.

Szafki kuchenne i szuflady z wyposażeniem

Niezwykle ważne jest, żeby poszczególne szafki, szuflady i półki były przeznaczone do konkretnych akcesoriów kuchennych. Sprzętu do gotowania i produktów spożywczych przybywa w kuchni w takim tempie, że bez odpowiedniego planu i pomysłowych organizerów szybko stracimy kontrolę nad tym, co gdzie mamy. Organizery pomagają segregować sztućce w szufladach kuchennych, wkłady w głębokich szufladach ułatwiają ustawianie stosu talerzy w bezpieczny sposób.
Szczególnie osoby mające problemy z kręgosłupem, dla których schylanie sie nie jest wskazane, powinny wybrać głębokie szuflady z segregatorami, dzięki którym można wyjąć produkty spożywcze czy naczynia od góry, bez konieczności schylania się i “nurkowania” do klasycznych szafek z półkami.

Zdjęcia firmy Wirchomski www.wirchomski.pl

0 komentarzy

    Brak komentarzy!

    Nie ma jeszcze żadnych komentarzy do tej porady!

    Pozostaw odpowiedź

    Only registered users can comment.