Strona główna » Ekologiczna farba bezpieczna dla alergików

Ekologiczna farba bezpieczna dla alergików

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Farba Natura™ amerykańskiej marki Benjamin Moore jest naturalna, kolorowa, przyjazna środowisku i całkowicie bezpieczna dla domowników.

Farba Natura™ 512 marki Benjamin Moore jest bezzapachowa, nie zawiera szkodliwych lotnych związków organicznych (LZO), a do wyboru mamy 11 000 kolorów.
Wodorozcieńczalna farba akrylowa Natura™ 512 to najnowszy produkt ekskluzywnej marki Benjamin Moore, który powstał z myślą o bezpieczeństwie domowników i w trosce o środowisko naturalne. Ze względu na swój ekologiczny charakter farba szczególnie sprawdzi się podczas malowania pokoi dziecięcych, sypialni oraz wnętrz, w których przebywają osoby starsze, jak i dzieci ze skłonnościami do alergii. Baza farby Natura™ 512 i nowoczesne koloranty Gennex® nie zawierają lotnych związków organicznych (LZO), a więc szkodliwych substancji chemicznych, które powstają jako uboczny produkt w wielu procesach przemysłowych i powodują zanieczyszczenie środowiska. 

Powyższe zalety przyczyniły się do uhonorowania farby Natura™ 512 w USA prestiżową nagrodą Building Green, Inc. Z kolei wewnętrzną gwarancją firmy Benjamin Moore & Co. jest oznaczenie Green Promise™, które umieszczane jest na etykietach produktów w pełni przyjaznych środowisku naturalnemu i użytkownikom. Tytuł ten oznacza, że farba Natura™ 512 spełnia restrykcyjne wymagania i normy GREENGUARD, GREENGUARD FOR CHIILDREN & SCHOOLS, CHPS, LEED® (Leadership in Energy and Environmental Design) oraz kryteria standardu Green Seal® GS-11, odnoszące się do produktów malarskich o niskiej lub zerowej zawartości lotnych związków organicznych. 
Natura™ 512 przeznaczona jest do odnawiania ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń i gwarantuje w pełni matowe wykończenie. Powierzchnie pomalowane farbą Natura™ 512 są gładkie, a powstałe zabrudzenia można usunąć przy użyciu wody z dodatkiem detergentu (po 14 dniach od aplikacji). Ponadto farba dobrze kryje, nie kapie z wałka malarskiego i szybko schnie. Drugą warstwę farby można aplikować po 30 minutach od pierwszego malowania.

Informacje o produkcie:
•    Wydajność: ok. 12 m2/litr
•    Kolorystyka: ok. 11 000 kolorów
•    Cena: od 95 zł brutto za 1 litr
•    Opakowanie: 0,95 l; 3,78 l

  Kolory, które do siebie pasują

zdjęcia Benjamin Moore

www.benjaminmoore.pl

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.